Barcelona, El nostre teatre, 1934. El nostre teatre, publicació quinzenal d'obres escèniques i d'informació teatral, núm 5. s/p. 8è. Rústica editorial. Taques d'òxid i desgast...
Barcelona, El nostre teatre, 1934. El nostre teatre, publicació quinzenal d'obres escèniques i d'informació teatral, núm 5. s/p. 8è. Rústica editorial. Taques d'òxid i desgast...
MADAME. Comèdia en tres actes - Barcelona 1934
ELIAS, Lluís
Barcelona, El nostre teatre, 1934. El nostre teatre, publicació quinzenal d'obres escèniques i d'informació teatral, núm 5. s/p. 8è. Rústica editorial. Taques d'òxid i desgast...
Barcelona, Llibreria Millà, 1936. Catalunya Teatral, 98. Traduïda al català per Josep Molina i Llorenç Rodelles. 56 p. 8è. Rústica editorial il·lustrada. Coberta un pèl gastada....
Barcelona, Llibreria Millà, 1936. Catalunya Teatral, 98. Traduïda al català per Josep Molina i Llorenç Rodelles. 56 p. 8è. Rústica editorial il·lustrada. Coberta un pèl gastada....
MERCADERS DE GLÒRIA - Barcelona 1936 - 1a edició
PAGNOL,, M. - NIVOIX, P.
Barcelona, Llibreria Millà, 1936. Catalunya Teatral, 98. Traduïda al català per Josep Molina i Llorenç Rodelles. 56 p. 8è. Rústica editorial il·lustrada. Coberta un pèl gastada....
Barcelona, Edit.Abadia Montserrat, 1992. Articles del setmanari «Sóller», 1911-1914 (Biblioteca Marian Aguiló, s del setmanari «Sóller», 1911-1914 (Biblioteca Marian Aguiló, A...
Barcelona, Edit.Abadia Montserrat, 1992. Articles del setmanari «Sóller», 1911-1914 (Biblioteca Marian Aguiló, s del setmanari «Sóller», 1911-1914 (Biblioteca Marian Aguiló, A...
EL DOCTOR ZERO I JO - Barcelona 1992
FERRA, Miquel
Barcelona, Edit.Abadia Montserrat, 1992. Articles del setmanari «Sóller», 1911-1914 (Biblioteca Marian Aguiló, s del setmanari «Sóller», 1911-1914 (Biblioteca Marian Aguiló, A...
Barcelona, Edit.Curial, 1993. Il·lustracions en color. Fotografías de Humberto Rivas. 107p. 8è. Rústica editorial il·lustrada. Molt bon exemplar.
Barcelona, Edit.Curial, 1993. Il·lustracions en color. Fotografías de Humberto Rivas. 107p. 8è. Rústica editorial il·lustrada. Molt bon exemplar.
MONASTERIO DE SANT PERE DE RODES - Barcelona 1993 - Il·lustrat
Badia i Homs, Joan - RIVAS, Humberto
Barcelona, Edit.Curial, 1993. Il·lustracions en color. Fotografías de Humberto Rivas. 107p. 8è. Rústica editorial il·lustrada. Molt bon exemplar.
Barcelona, Edit.Fund. Barcelona, 1996. Fotografies en b/n fora text. 200p. 4t. Pell editorial amb sobrecoberta il·lustrada. Molt bon exemplar.
Barcelona, Edit.Fund. Barcelona, 1996. Fotografies en b/n fora text. 200p. 4t. Pell editorial amb sobrecoberta il·lustrada. Molt bon exemplar.
JOSEP TRUETA 1897-1977 - Barcelona 1996 - Il·lustrat
TRUETA, Josep
Barcelona, Edit.Fund. Barcelona, 1996. Fotografies en b/n fora text. 200p. 4t. Pell editorial amb sobrecoberta il·lustrada. Molt bon exemplar.
Barcelona, edit. Debats, 1995.Diciembre 1995. El advenimiento de un individualista negativo. Reflexiones en torno a la guerra civil española. El profeta mudo: politica y...
Barcelona, edit. Debats, 1995.Diciembre 1995. El advenimiento de un individualista negativo. Reflexiones en torno a la guerra civil española. El profeta mudo: politica y...
Nº 54 DEBATS - Barcelona 1995 - Ilustrado
Barcelona, edit. Debats, 1995.Diciembre 1995. El advenimiento de un individualista negativo. Reflexiones en torno a la guerra civil española. El profeta mudo: politica y...
Barcelona, Edit. El Balancí, 1983. Col. El Balancí. 187 p. 8è. Rústica editorial il·lustrada. Molt bon exemplar. 1ª edició. 1st edition
Barcelona, Edit. El Balancí, 1983. Col. El Balancí. 187 p. 8è. Rústica editorial il·lustrada. Molt bon exemplar. 1ª edició. 1st edition
UN FEBRER A LA PELL - Barcelona 1983 - 1ª edició
ARITZETA I ABAD, Margarida
Barcelona, Edit. El Balancí, 1983. Col. El Balancí. 187 p. 8è. Rústica editorial il·lustrada. Molt bon exemplar. 1ª edició. 1st edition
Barcelona, Publicacions de l'Abadia de Montserrat - Curial, 1983. Textos i Estudis de Cultura Catalana / Orientacions i recerques, 7. 261 p. 8è major. Rústica editorial amb...
Barcelona, Publicacions de l'Abadia de Montserrat - Curial, 1983. Textos i Estudis de Cultura Catalana / Orientacions i recerques, 7. 261 p. 8è major. Rústica editorial amb...
ORIENTACIONS I RECERQUES. Segles XII-XX - Barcelona 1983
BATLLORI, Miquel
Barcelona, Publicacions de l'Abadia de Montserrat - Curial, 1983. Textos i Estudis de Cultura Catalana / Orientacions i recerques, 7. 261 p. 8è major. Rústica editorial amb...
Madrid, edit. Itsmo, 1973. 463. 8º mayor. Rústica editorial ilustrada, levemente rozada. Buen ejemplar.
Madrid, edit. Itsmo, 1973. 463. 8º mayor. Rústica editorial ilustrada, levemente rozada. Buen ejemplar.
LAS CLASES PRIVILEGIADAS EN LA ESPAÑA DEL ANTIGUO RÉGIMEN - Madrid 1973
DOMINGUEZ, Antonio
Madrid, edit. Itsmo, 1973. 463. 8º mayor. Rústica editorial ilustrada, levemente rozada. Buen ejemplar.
Barcelona, edit. Columna, 1997. 862p. 4t. Rústica editorial il·lustrada. Molt bon exemplar.
Barcelona, edit. Columna, 1997. 862p. 4t. Rústica editorial il·lustrada. Molt bon exemplar.
HISTÒRIA CONTEMPORÀNIA DE CATALUNYA (I) - Barcelona 1997
SOBREQUÉS, Jaume
Barcelona, edit. Columna, 1997. 862p. 4t. Rústica editorial il·lustrada. Molt bon exemplar.
Vilanova i la Geltrú, El Cep i la Nansa Edicions, 2007. Argumenta, 4. Amb textos de Carles Claret, Màrius Serra, Rosa Gil i Enric Xicoy, entre d'altres. 235 p. 8è. Rústica...
Vilanova i la Geltrú, El Cep i la Nansa Edicions, 2007. Argumenta, 4. Amb textos de Carles Claret, Màrius Serra, Rosa Gil i Enric Xicoy, entre d'altres. 235 p. 8è. Rústica...
EMBOLICATS AMB EL PERIODISME. Reptes dels mitjans de comunicació catalans (1975-2006) - Vilanova i la Geltrú 2007
NOGUERO, Joaquim (coord.)
Vilanova i la Geltrú, El Cep i la Nansa Edicions, 2007. Argumenta, 4. Amb textos de Carles Claret, Màrius Serra, Rosa Gil i Enric Xicoy, entre d'altres. 235 p. 8è. Rústica...
Barcelona, edit. Proa, 2014. Fotografies en color fora text. 771p. 8è major. Rústica editorial il·lustrada un pèl gastada. Bon exemplar.
Barcelona, edit. Proa, 2014. Fotografies en color fora text. 771p. 8è major. Rústica editorial il·lustrada un pèl gastada. Bon exemplar.
TESTIMONI DE CÀRREC. Vint anys al servei de Catalunya (1993-2012) - Barcelona 2014 - Il·lustrat
NADAL, Joaquim
Barcelona, edit. Proa, 2014. Fotografies en color fora text. 771p. 8è major. Rústica editorial il·lustrada un pèl gastada. Bon exemplar.
ELIAS, Lluís
PAGNOL,, M. - NIVOIX, P.
FERRA, Miquel
Badia i Homs, Joan - RIVAS, Humberto
TRUETA, Josep
ARITZETA I ABAD, Margarida
BATLLORI, Miquel
DOMINGUEZ, Antonio
SOBREQUÉS, Jaume
NOGUERO, Joaquim (coord.)
NADAL, Joaquim