Barcelona, Editorial Selecta, 1947. Biblioteca Selecta, 18. 185 p. 8è menor. Tela editorial amb daurats i sobrecoberta il·lustrada. Lleus taques d'òxid. Umolt bon exemplar. 1a...
Barcelona, Editorial Selecta, 1947. Biblioteca Selecta, 18. 185 p. 8è menor. Tela editorial amb daurats i sobrecoberta il·lustrada. Lleus taques d'òxid. Umolt bon exemplar. 1a...
LLIBRE DELS BONS AUGURIS - Barcelona 1947 - 1a edició
LÓPEZ PICÓ, J. M.
Barcelona, Editorial Selecta, 1947. Biblioteca Selecta, 18. 185 p. 8è menor. Tela editorial amb daurats i sobrecoberta il·lustrada. Lleus taques d'òxid. Umolt bon exemplar. 1a...
Barcelona, Editorial Selecta, 1947. Biblioteca Selecta, 22. 233 p. 8è menor. Tela editorial amb daurats i sobrecoberta il·lustrada. Algunes taques d'òxid. Un pèl gastat. Bon...
Barcelona, Editorial Selecta, 1947. Biblioteca Selecta, 22. 233 p. 8è menor. Tela editorial amb daurats i sobrecoberta il·lustrada. Algunes taques d'òxid. Un pèl gastat. Bon...
EL POBLE GRIS - Barcelona 1947
RUSIÑOL, Santiago
Barcelona, Editorial Selecta, 1947. Biblioteca Selecta, 22. 233 p. 8è menor. Tela editorial amb daurats i sobrecoberta il·lustrada. Algunes taques d'òxid. Un pèl gastat. Bon...
Barcelona, Editorial Selecta, 1948. Biblioteca Selecta, 44. Pròleg de Joan Alcover. 235 p. 8è menor. Tela editorial amb daurats i sobrecoberta il·lustrada. Algunes taques...
Barcelona, Editorial Selecta, 1948. Biblioteca Selecta, 44. Pròleg de Joan Alcover. 235 p. 8è menor. Tela editorial amb daurats i sobrecoberta il·lustrada. Algunes taques...
POESIES COMPLETES - Barcelona 1948 - 1a edició
OLIVER, Miquel dels Sants
Barcelona, Editorial Selecta, 1948. Biblioteca Selecta, 44. Pròleg de Joan Alcover. 235 p. 8è menor. Tela editorial amb daurats i sobrecoberta il·lustrada. Algunes taques...
Barcelona, Editorial Selecta, 1949. Biblioteca Selecta, 53. 231 p. 8è menor. Tela editorial amb daurats i sobrecoberta il·lustrada. Algunes taques d'òxid. Un pèl gastat. Bon...
Barcelona, Editorial Selecta, 1949. Biblioteca Selecta, 53. 231 p. 8è menor. Tela editorial amb daurats i sobrecoberta il·lustrada. Algunes taques d'òxid. Un pèl gastat. Bon...
EL MIRALL IMAGINARI - Barcelona 1949
PLANA, Alexandre
Barcelona, Editorial Selecta, 1949. Biblioteca Selecta, 53. 231 p. 8è menor. Tela editorial amb daurats i sobrecoberta il·lustrada. Algunes taques d'òxid. Un pèl gastat. Bon...
Barcelona, Editorial Selecta, 1949. Biblioteca Selecta, 63. Tria i pròleg de Carles Riba. 243 p. 8è menor. Tela editorial amb daurats i sobrecoberta il·lustrada. Algunes taques...
Barcelona, Editorial Selecta, 1949. Biblioteca Selecta, 63. Tria i pròleg de Carles Riba. 243 p. 8è menor. Tela editorial amb daurats i sobrecoberta il·lustrada. Algunes taques...
ANTOLOGIA POÈTICA - Barcelona 1949
VERDAGUER, Jacint - RIBA, Carles (ed.)
Barcelona, Editorial Selecta, 1949. Biblioteca Selecta, 63. Tria i pròleg de Carles Riba. 243 p. 8è menor. Tela editorial amb daurats i sobrecoberta il·lustrada. Algunes taques...
Barcelona, Editorial Selecta, 1948. Biblioteca Selecta, 47. Pròleg de Josep Miracle. 211 p. 8è menor. Tela editorial amb daurats i sobrecoberta il·lustrada. Lleus taques...
Barcelona, Editorial Selecta, 1948. Biblioteca Selecta, 47. Pròleg de Josep Miracle. 211 p. 8è menor. Tela editorial amb daurats i sobrecoberta il·lustrada. Lleus taques...
ANTOLOGIA POÈTICA - Barcelona 1948 - 1a edició
GUIMERÀ, Àngel
Barcelona, Editorial Selecta, 1948. Biblioteca Selecta, 47. Pròleg de Josep Miracle. 211 p. 8è menor. Tela editorial amb daurats i sobrecoberta il·lustrada. Lleus taques...
Barcelona, Editorial Barcino, 1958. Biblioteca verdagueriana, vol. IV. Transcripció i estudi per Josep Maria de Casacuberta. 307 p. 8è. Sense les cobertes, només amb la rústica...
Barcelona, Editorial Barcino, 1958. Biblioteca verdagueriana, vol. IV. Transcripció i estudi per Josep Maria de Casacuberta. 307 p. 8è. Sense les cobertes, només amb la rústica...
ESCRITS INÈDITS DE JACINT VERDAGUER vol. 1 - Barcelona 1958 - 1a edició
VERDAGUER, Jacint
Barcelona, Editorial Barcino, 1958. Biblioteca verdagueriana, vol. IV. Transcripció i estudi per Josep Maria de Casacuberta. 307 p. 8è. Sense les cobertes, només amb la rústica...
Barcelona, Plaza & Janés, s/f. Col. Ave Fenix. 63 p. 8º. Rústica editorial ilustrada. Desgaste leve. Buen ejemplar.
Barcelona, Plaza & Janés, s/f. Col. Ave Fenix. 63 p. 8º. Rústica editorial ilustrada. Desgaste leve. Buen ejemplar.
VUELO NOCTURNO. Guía de lectura - Barcelona s/f
SAINT-EXUPÉRY, Antoine
Barcelona, Plaza & Janés, s/f. Col. Ave Fenix. 63 p. 8º. Rústica editorial ilustrada. Desgaste leve. Buen ejemplar.
Madrid, Biblioteca del Apostolado de la Prensa, 1909. Lecturas recreativas del Apostolado de la Prensa. 453 p. 8º. Tela editorial ilustrada fatiigada. Sello de caucho. Algunas...
Madrid, Biblioteca del Apostolado de la Prensa, 1909. Lecturas recreativas del Apostolado de la Prensa. 453 p. 8º. Tela editorial ilustrada fatiigada. Sello de caucho. Algunas...
AMAYA o Los Vascos en el Siglo VIII Tomo II - Madrid 1909 - 1ª edición
NAVARRO VILLOSLADA, D. F.
Madrid, Biblioteca del Apostolado de la Prensa, 1909. Lecturas recreativas del Apostolado de la Prensa. 453 p. 8º. Tela editorial ilustrada fatiigada. Sello de caucho. Algunas...
Balaguer, s/e, 1979. Prólogo de Amadeo Castells. 105 p. 4º menor. Rústica editorial ilustrada. Desgaste en la cubierta. Buen ejemplar. 1ª edición. 1st edition. Dedicado por el...
Balaguer, s/e, 1979. Prólogo de Amadeo Castells. 105 p. 4º menor. Rústica editorial ilustrada. Desgaste en la cubierta. Buen ejemplar. 1ª edición. 1st edition. Dedicado por el...
SER O NO SER (LA LUZ Y EL CAOS) (Poemas existenciales) - Balaguer 1979 - Dedicado
BUREU, Antonio
Balaguer, s/e, 1979. Prólogo de Amadeo Castells. 105 p. 4º menor. Rústica editorial ilustrada. Desgaste en la cubierta. Buen ejemplar. 1ª edición. 1st edition. Dedicado por el...
Barcelona, Columna - Grup del Llibre, 1998. Col·lecció Àruia. Pròleg de Xavier Muñoz. Epíleg de Jordi Pujol. 133 p. 8è. Cartoné editorial amb daurats. Molt bon exemplar,...
Barcelona, Columna - Grup del Llibre, 1998. Col·lecció Àruia. Pròleg de Xavier Muñoz. Epíleg de Jordi Pujol. 133 p. 8è. Cartoné editorial amb daurats. Molt bon exemplar,...
POEMES DE MANUEL NADAL .Poesia completa - Barcelona 1998 - 1a edició
NADAL, Manuel - Epíleg de Jordi Pujol
Barcelona, Columna - Grup del Llibre, 1998. Col·lecció Àruia. Pròleg de Xavier Muñoz. Epíleg de Jordi Pujol. 133 p. 8è. Cartoné editorial amb daurats. Molt bon exemplar,...
Barcelona, Institut d'Estudis Catalans, 1961. De la pàgina 35 a la 41. 4t menor. Rústica editorial. Un pèl gastat. Bon exemplar. Text en català i en llatí.
Barcelona, Institut d'Estudis Catalans, 1961. De la pàgina 35 a la 41. 4t menor. Rústica editorial. Un pèl gastat. Bon exemplar. Text en català i en llatí.
UNA LLETRA INÈDITA DE SANT BERNAT CALVÓ - Barcelona 1961
Sant Bernat Calvó - MUNDÓ, Anscari
Barcelona, Institut d'Estudis Catalans, 1961. De la pàgina 35 a la 41. 4t menor. Rústica editorial. Un pèl gastat. Bon exemplar. Text en català i en llatí.
LÓPEZ PICÓ, J. M.
RUSIÑOL, Santiago
OLIVER, Miquel dels Sants
PLANA, Alexandre
VERDAGUER, Jacint - RIBA, Carles (ed.)
GUIMERÀ, Àngel
VERDAGUER, Jacint
SAINT-EXUPÉRY, Antoine
NAVARRO VILLOSLADA, D. F.
BUREU, Antonio
NADAL, Manuel - Epíleg de Jordi Pujol
Sant Bernat Calvó - MUNDÓ, Anscari