Barcelona, Espai d'Art de Ferran & Jordi, 1985. Il·lustració artística de Gerard Sala. Tríptic desplegable. 8è. Rústica editorial. Desgast lleu. Bon exemplar.
Barcelona, Espai d'Art de Ferran & Jordi, 1985. Il·lustració artística de Gerard Sala. Tríptic desplegable. 8è. Rústica editorial. Desgast lleu. Bon exemplar.
PROPOSTA DE PERE QUART sota el títol "EL MÉS PETIT DE TOTS" - Barcelona 1985 - Programa
OLIVER, Joan (PERE IV)
Barcelona, Espai d'Art de Ferran & Jordi, 1985. Il·lustració artística de Gerard Sala. Tríptic desplegable. 8è. Rústica editorial. Desgast lleu. Bon exemplar.
Barcelona, Edi. Empuries, 2008. 401p. 8è major. Rústica editorial il·lustrada. Molt bon exemplar.
Barcelona, Edi. Empuries, 2008. 401p. 8è major. Rústica editorial il·lustrada. Molt bon exemplar.
EL MALESTAR EN LA CULTURA CATALANA. La Cultura de la Normalització 1976-1999 - Barcelona 2008
FERNANDEZ, Josep- Anton
Barcelona, Edi. Empuries, 2008. 401p. 8è major. Rústica editorial il·lustrada. Molt bon exemplar.
Barcelona, Flor del Viento Ediciones, 1997. Col. Del Viento Terral, 6. 260 p. 4º. Rústica editorial ilustrada con solapas. Desgaste leve. Buen ejemplar.
Barcelona, Flor del Viento Ediciones, 1997. Col. Del Viento Terral, 6. 260 p. 4º. Rústica editorial ilustrada con solapas. Desgaste leve. Buen ejemplar.
CONTRA CATALUNYA. Una crónica - Barcelona 1997
ESPADA, Arcadi
Barcelona, Flor del Viento Ediciones, 1997. Col. Del Viento Terral, 6. 260 p. 4º. Rústica editorial ilustrada con solapas. Desgaste leve. Buen ejemplar.
Madrid, Edi. El Pais, 2002. Clásicos s. XX. 190 p. 8º mayor. Cartoné editorial ilustrado. Muy buen ejemplar. Artículos sobre los cuarenta libros de la colección escritos por...
Madrid, Edi. El Pais, 2002. Clásicos s. XX. 190 p. 8º mayor. Cartoné editorial ilustrado. Muy buen ejemplar. Artículos sobre los cuarenta libros de la colección escritos por...
UNA INVITACIÓN A LA LECTURA - Madrid 2002
Madrid, Edi. El Pais, 2002. Clásicos s. XX. 190 p. 8º mayor. Cartoné editorial ilustrado. Muy buen ejemplar. Artículos sobre los cuarenta libros de la colección escritos por...
Barcelona, Edicions de la Magrana, 1993. Col. L'Esparver Clàssic, 3. Introducció, traducció i notes de Bàrbara Matas i Bellés. 147 p. 8è. Rústica editorial. Molt bon exemplar.
Barcelona, Edicions de la Magrana, 1993. Col. L'Esparver Clàssic, 3. Introducció, traducció i notes de Bàrbara Matas i Bellés. 147 p. 8è. Rústica editorial. Molt bon exemplar.
ELS ORÍGENS DE ROMA. Ab urbe Condita Liber I - Barcelona 1993
TIT LIVI
Barcelona, Edicions de la Magrana, 1993. Col. L'Esparver Clàssic, 3. Introducció, traducció i notes de Bàrbara Matas i Bellés. 147 p. 8è. Rústica editorial. Molt bon exemplar.
Gijón, Ediciones Júcar, 1973. Crónica General de España 27. 173 p. 8º. Rústica editorial ilustrada. Lomo desencolado. Un poco desgastado. Buen ejemplar.
Gijón, Ediciones Júcar, 1973. Crónica General de España 27. 173 p. 8º. Rústica editorial ilustrada. Lomo desencolado. Un poco desgastado. Buen ejemplar.
EL ARRAIGO DEL ANARQUISMO EN CATALUÑA. Textos de 1926-1934 - Gijón 1973
BALCELLS, Albert (ed.)
Gijón, Ediciones Júcar, 1973. Crónica General de España 27. 173 p. 8º. Rústica editorial ilustrada. Lomo desencolado. Un poco desgastado. Buen ejemplar.
Barcelona, Edicions Destino, 1990. Col. L'Àncora, 24. Tr. Josep Daurella. 270 p. 8è. Rústica editorial amb sobrecoberta. Mínima arruga a la coberta. Resta del llibre en bon...
Barcelona, Edicions Destino, 1990. Col. L'Àncora, 24. Tr. Josep Daurella. 270 p. 8è. Rústica editorial amb sobrecoberta. Mínima arruga a la coberta. Resta del llibre en bon...
ART I BELLESA EN L'ESTÈTICA MEDIEVAL - Barcelona 1990 - 1ª edició en català
ECO, Umberto
Barcelona, Edicions Destino, 1990. Col. L'Àncora, 24. Tr. Josep Daurella. 270 p. 8è. Rústica editorial amb sobrecoberta. Mínima arruga a la coberta. Resta del llibre en bon...
Barcelona, Edicions de la Magrana, 1996. Pròleg de Joaquim Molas. Joan Crexells vist per Josep Pla. 696 p. 4º. Cartoné editorial. Molt bon exemplar, impecable. 1a edició. 1st...
Barcelona, Edicions de la Magrana, 1996. Pròleg de Joaquim Molas. Joan Crexells vist per Josep Pla. 696 p. 4º. Cartoné editorial. Molt bon exemplar, impecable. 1a edició. 1st...
OBRA COMPLETA I. De Plató a Carles Riba - Barcelona 1996 - 1a edició
CREXELLS, Joan
Barcelona, Edicions de la Magrana, 1996. Pròleg de Joaquim Molas. Joan Crexells vist per Josep Pla. 696 p. 4º. Cartoné editorial. Molt bon exemplar, impecable. 1a edició. 1st...
Barcelona, Edicions Proa - Centre d'Estudis de Temes Contemporanis, 1995. Col. Temes contemporanis, 4. 207 p. 4º. Rústica editorial amb solapes. Degast lleu a l'exterior....
Barcelona, Edicions Proa - Centre d'Estudis de Temes Contemporanis, 1995. Col. Temes contemporanis, 4. 207 p. 4º. Rústica editorial amb solapes. Degast lleu a l'exterior....
ELS VALORS DELS PROFESSIONALS DE LA CULTURA A CATALUNYA - Barcelona 1995
Barcelona, Edicions Proa - Centre d'Estudis de Temes Contemporanis, 1995. Col. Temes contemporanis, 4. 207 p. 4º. Rústica editorial amb solapes. Degast lleu a l'exterior....
Barcelona, Generalitat de Catalunya, 1991. Col. Temes d'actualitat, 3. 35 p. 8º. Rústica editorial con solapas. Buen papel. Desgaste leve. Buen ejemplar.
Barcelona, Generalitat de Catalunya, 1991. Col. Temes d'actualitat, 3. 35 p. 8º. Rústica editorial con solapas. Buen papel. Desgaste leve. Buen ejemplar.
LA PERSONALIDAD DIFERENCIADA DE CATALUÑA - Barcelona 1991
PUJOL, Jordi
Barcelona, Generalitat de Catalunya, 1991. Col. Temes d'actualitat, 3. 35 p. 8º. Rústica editorial con solapas. Buen papel. Desgaste leve. Buen ejemplar.
London-Dublin, Herbert Press, 2014.How to Read Paintings: A Crash Course in Meaning and Method Muchas láminas a color. 252 p. 8º menor. Rústica editorial ilustrada con solapas....
London-Dublin, Herbert Press, 2014.How to Read Paintings: A Crash Course in Meaning and Method Muchas láminas a color. 252 p. 8º menor. Rústica editorial ilustrada con solapas....
HOW TO READ PAINTINGS - London-Dublin 2014 - Muy ilustrado
RIDEAL, Liz
London-Dublin, Herbert Press, 2014.How to Read Paintings: A Crash Course in Meaning and Method Muchas láminas a color. 252 p. 8º menor. Rústica editorial ilustrada con solapas....
Lausanne, Ides et Calendes, 2017. Col. Polychrome. Edición de Marie-Hélène Jeanneret. Muchas láminas a color f-t. 125 p. 8º menor. Rústica editorial ilustrada con solapas. Muy...
Lausanne, Ides et Calendes, 2017. Col. Polychrome. Edición de Marie-Hélène Jeanneret. Muchas láminas a color f-t. 125 p. 8º menor. Rústica editorial ilustrada con solapas. Muy...
MADGE GILL - Lausanne 2017 - Muy ilustrado
GILL, Madge
Lausanne, Ides et Calendes, 2017. Col. Polychrome. Edición de Marie-Hélène Jeanneret. Muchas láminas a color f-t. 125 p. 8º menor. Rústica editorial ilustrada con solapas. Muy...
OLIVER, Joan (PERE IV)
FERNANDEZ, Josep- Anton
BALCELLS, Albert (ed.)
ECO, Umberto
CREXELLS, Joan