Madrid, Icaria Editorial - Ajuntament de Barcelona, 2025. Biblioteca Marc Bloch, 1. 377 p. 4t menor. Rústica editorial. Molt bon exemplar. Aquest llibre ofereix una història...
Madrid, Icaria Editorial - Ajuntament de Barcelona, 2025. Biblioteca Marc Bloch, 1. 377 p. 4t menor. Rústica editorial. Molt bon exemplar. Aquest llibre ofereix una història...
LA CIUTAT QUE RECORDA. Memòries de guerra i dictadura a l'espai públic de Barcelona - Barcelona 2025
CONESA SÁNCHEZ, Ricard
Madrid, Icaria Editorial - Ajuntament de Barcelona, 2025. Biblioteca Marc Bloch, 1. 377 p. 4t menor. Rústica editorial. Molt bon exemplar. Aquest llibre ofereix una història...
Barcelona, Martínez Roca, 1968. Col. Sol Ixent. Coberta amb detall del *Devot Crist* (1307) de la Catedral de Perpinyà.164 p. 2 f. 8è. Rústica editorial il·lustrada. Molt bon...
Barcelona, Martínez Roca, 1968. Col. Sol Ixent. Coberta amb detall del *Devot Crist* (1307) de la Catedral de Perpinyà.164 p. 2 f. 8è. Rústica editorial il·lustrada. Molt bon...
CRIST DE 200.000 BRAÇOS. Refugiats catalans als camps de concentració francesos - Barcelona 1968 - 1ª ed.
BARTRA, Agustí
Barcelona, Martínez Roca, 1968. Col. Sol Ixent. Coberta amb detall del *Devot Crist* (1307) de la Catedral de Perpinyà.164 p. 2 f. 8è. Rústica editorial il·lustrada. Molt bon...
Vic, Eumo Editorial, 1996. Col. Referències, 19. 352 p. 8è major. Rústica editorial il·lustrada amb solapes. Molt bon exemplar, impecable.
Vic, Eumo Editorial, 1996. Col. Referències, 19. 352 p. 8è major. Rústica editorial il·lustrada amb solapes. Molt bon exemplar, impecable.
L'ÚLTIM CAMBÓ (1936-1947). La dreta catalanista davat la guerra civil i el franquisme - Vic 1996
RIQUER, Borja de
Vic, Eumo Editorial, 1996. Col. Referències, 19. 352 p. 8è major. Rústica editorial il·lustrada amb solapes. Molt bon exemplar, impecable.
Madrid, edic. Jucar, 1981. 462p. 8º mayor. Rústica editorial ilustrada. Muy buen ejemplar.
Madrid, edic. Jucar, 1981. 462p. 8º mayor. Rústica editorial ilustrada. Muy buen ejemplar.
LOS INTELECTUALES Y LA GUERRA DE ESPAÑA - Madrid 1981
GAROSCI, Aldo
Madrid, edic. Jucar, 1981. 462p. 8º mayor. Rústica editorial ilustrada. Muy buen ejemplar.
Barcelona, Fundació MAPFRE, 2025. Col. Arxius Fotogràfics. Moltes fotografies en b/n f-t. 200 p. 8è major. Cartoné editorial il·lustrat. Desgast lleu. Bon exemplar.
Barcelona, Fundació MAPFRE, 2025. Col. Arxius Fotogràfics. Moltes fotografies en b/n f-t. 200 p. 8è major. Cartoné editorial il·lustrat. Desgast lleu. Bon exemplar.
JOAN ANDREU PUIG FARRAN. La dècada convulsa (1929-1939) - Barcelona 2025 - Molt il·lustrat
Puig Farran, Joan Andreu
Barcelona, Fundació MAPFRE, 2025. Col. Arxius Fotogràfics. Moltes fotografies en b/n f-t. 200 p. 8è major. Cartoné editorial il·lustrat. Desgast lleu. Bon exemplar.
Madrid, Ediciones Júcar, 1979. Crónica General de España, 24. 130 p. 8º. Rústica editorial ilustrada con solapas. Muy buen ejemplar. 1ª edición. 1st edition.
Madrid, Ediciones Júcar, 1979. Crónica General de España, 24. 130 p. 8º. Rústica editorial ilustrada con solapas. Muy buen ejemplar. 1ª edición. 1st edition.
CORRESPONSAL EN LA GUERRA CIVIL ESPAÑOLA - Madrid 1979
EHRENBURG, Ilya
Madrid, Ediciones Júcar, 1979. Crónica General de España, 24. 130 p. 8º. Rústica editorial ilustrada con solapas. Muy buen ejemplar. 1ª edición. 1st edition.
Barcelona, Edit. Club Editor, 1976. 632 p. 8º. Rústica editorial amb solapes. Molt bon exemplar. 1ª edició de les Cartes a Màrius Torres i segona dels poemes de Diari d'un...
Barcelona, Edit. Club Editor, 1976. 632 p. 8º. Rústica editorial amb solapes. Molt bon exemplar. 1ª edició de les Cartes a Màrius Torres i segona dels poemes de Diari d'un...
CARTES A MÀRIUS TORRES. VIATGE D'UN MORIBUND - Barcelona 1976 - 1ª edició
SALES, Joan
Barcelona, Edit. Club Editor, 1976. 632 p. 8º. Rústica editorial amb solapes. Molt bon exemplar. 1ª edició de les Cartes a Màrius Torres i segona dels poemes de Diari d'un...
Girona, CCG Edicions, 2005. Llibres dels Quatre Cantons, 24. 248 p. 8è. Rústica editorial il·lustrada. Molt bon exemplar.
Girona, CCG Edicions, 2005. Llibres dels Quatre Cantons, 24. 248 p. 8è. Rústica editorial il·lustrada. Molt bon exemplar.
ENTRE EL ROIG I EL NEGRE. Una crònica de la Barcelona anarquista - Girona 2005
MIR SERRA, Miquel
Girona, CCG Edicions, 2005. Llibres dels Quatre Cantons, 24. 248 p. 8è. Rústica editorial il·lustrada. Molt bon exemplar.
Olot, Espai Zer01, 2004. Fotografies en b/n. 272 p. ¡ 20 fulls solts, alguns d'aquests amb les vores amarronades o ratades, però en bon estat. 8è. Rústica editorial. Molt bon...
Olot, Espai Zer01, 2004. Fotografies en b/n. 272 p. ¡ 20 fulls solts, alguns d'aquests amb les vores amarronades o ratades, però en bon estat. 8è. Rústica editorial. Molt bon...
LO NUEVO Y LO VIEJO. ¿QUÉ HAY DE NUEVO, VIEJO? - Olot 2004 - Il·lustrat - 20 fulls solts
ROMERO, Pedro G - ARCHIVO F.X. - BOLAÑO, Roberto
Olot, Espai Zer01, 2004. Fotografies en b/n. 272 p. ¡ 20 fulls solts, alguns d'aquests amb les vores amarronades o ratades, però en bon estat. 8è. Rústica editorial. Molt bon...
Full de 20 cm x 12 cm escrit a llapis amb el poema La teva solitud i la meva firmat i datat: Janés Olivber, P.M 6-X-39. Rar.
Full de 20 cm x 12 cm escrit a llapis amb el poema La teva solitud i la meva firmat i datat: Janés Olivber, P.M 6-X-39. Rar.
LA TEVA SOLITUD I LA MEVA - Poema manuscrit - 1939
JANÉS OLIVER, Josep
Full de 20 cm x 12 cm escrit a llapis amb el poema La teva solitud i la meva firmat i datat: Janés Olivber, P.M 6-X-39. Rar.
Barcelona, Angle Editorial, 2009. Col. El fil d'Ariadna, 33. Pròleg de Paul Preston. Fotografies en b/n f-t. 260 p. 8è. Rústica editorial il·lustrada amb solapes. Molt bon...
Barcelona, Angle Editorial, 2009. Col. El fil d'Ariadna, 33. Pròleg de Paul Preston. Fotografies en b/n f-t. 260 p. 8è. Rústica editorial il·lustrada amb solapes. Molt bon...
DARRERE LES BARRICADES - Barcelona 2009 - Il·lustrat
LANGDON-DAVIES, John
Barcelona, Angle Editorial, 2009. Col. El fil d'Ariadna, 33. Pròleg de Paul Preston. Fotografies en b/n f-t. 260 p. 8è. Rústica editorial il·lustrada amb solapes. Molt bon...
Madrid, Samarán, 1951. 357 p. 8º. Holandesa editorial con sobrecubierta ilustrada. Algunas manchas de óxido. Un poco desgastado. Buen ejemplar. 1ª edición. 1st edition.
Madrid, Samarán, 1951. 357 p. 8º. Holandesa editorial con sobrecubierta ilustrada. Algunas manchas de óxido. Un poco desgastado. Buen ejemplar. 1ª edición. 1st edition.
LOS CATALANES EN LA GUERRA DE ESPAÑA - Madrid 1951 - 1ª edición
FONTANA, José Mª
Madrid, Samarán, 1951. 357 p. 8º. Holandesa editorial con sobrecubierta ilustrada. Algunas manchas de óxido. Un poco desgastado. Buen ejemplar. 1ª edición. 1st edition.
CONESA SÁNCHEZ, Ricard
BARTRA, Agustí
RIQUER, Borja de
Puig Farran, Joan Andreu
SALES, Joan
MIR SERRA, Miquel
ROMERO, Pedro G - ARCHIVO F.X. - BOLAÑO, Roberto
JANÉS OLIVER, Josep
LANGDON-DAVIES, John
FONTANA, José Mª