Barcelona, Edit. Seix Barral, 1944. Ilustraciones en b/n. 70p. 8º. Rústica editorial ilustrada, con bordes levemente rozados. Firma antiguo propietario. Buen exemplar.
Barcelona, Edit. Seix Barral, 1944. Ilustraciones en b/n. 70p. 8º. Rústica editorial ilustrada, con bordes levemente rozados. Firma antiguo propietario. Buen exemplar.
EL ESCRITOR Y SU OBRA - Barcelona 1944 - Ilustrado
Barcelona, Edit. Seix Barral, 1944. Ilustraciones en b/n. 70p. 8º. Rústica editorial ilustrada, con bordes levemente rozados. Firma antiguo propietario. Buen exemplar.
Barcelona, Quaderns Vius, 2001. Dibuixos i gravats en b/n. 145 p. 8è major. Rústica editorial il·lustrada. Molt bon exemplar.
Barcelona, Quaderns Vius, 2001. Dibuixos i gravats en b/n. 145 p. 8è major. Rústica editorial il·lustrada. Molt bon exemplar.
EL LLIBRE COM ALIMENT - Barcelona 2001 - Il·lustrat
MASGRAU, Miquel
Barcelona, Quaderns Vius, 2001. Dibuixos i gravats en b/n. 145 p. 8è major. Rústica editorial il·lustrada. Molt bon exemplar.
Argentona, Edit, L'Aixernador, 1990. 45 p. 8è. Rústica editorial il·lustrada. Molt bon exemplar. 1ª edició. 1st edition.
Argentona, Edit, L'Aixernador, 1990. 45 p. 8è. Rústica editorial il·lustrada. Molt bon exemplar. 1ª edició. 1st edition.
QUEDA'T A MACAU I APREN-NE - Argentona 1990 - 1ª edició
HORTA, Gerard
Argentona, Edit, L'Aixernador, 1990. 45 p. 8è. Rústica editorial il·lustrada. Molt bon exemplar. 1ª edició. 1st edition.
Barcelona, Publicacions de l'Abadia de Montserrat, 1999. Biblioteca Serra d'Or, 219. 262 p. 8è. Rústica editorial il·lustrada. Molt bon exemplar.
Barcelona, Publicacions de l'Abadia de Montserrat, 1999. Biblioteca Serra d'Or, 219. 262 p. 8è. Rústica editorial il·lustrada. Molt bon exemplar.
AL MARGE DELS VERSOS - Barcelona 1999
JULIÀ, Jordi
Barcelona, Publicacions de l'Abadia de Montserrat, 1999. Biblioteca Serra d'Or, 219. 262 p. 8è. Rústica editorial il·lustrada. Molt bon exemplar.
Zaragoza, Institución Fernando el Católico, 1993. Algunas fotografías en b/n. 346 p. 4ª mayor. Rústica editorial ilustrada. Inscripción del antiguo propietario. Muy buen ejemplar.
Zaragoza, Institución Fernando el Católico, 1993. Algunas fotografías en b/n. 346 p. 4ª mayor. Rústica editorial ilustrada. Inscripción del antiguo propietario. Muy buen ejemplar.
EL ATENEO DE ZARAGOZA (1864-1908) - Zaragoza 1993
SORIA ANDREU, Francisca
Zaragoza, Institución Fernando el Católico, 1993. Algunas fotografías en b/n. 346 p. 4ª mayor. Rústica editorial ilustrada. Inscripción del antiguo propietario. Muy buen ejemplar.
Barcelona, Pòrtic, 1983. Pròleg de Joan Triadú. Fotografies en blan i negre dins el text. 145 p. 3 f. 8è. Rústica editorial il·lustrada. Una petita taca a la coberta. Bon exemplar.
Barcelona, Pòrtic, 1983. Pròleg de Joan Triadú. Fotografies en blan i negre dins el text. 145 p. 3 f. 8è. Rústica editorial il·lustrada. Una petita taca a la coberta. Bon exemplar.
EVOCACIÓ BIOGRÀFICA DE MIQUEL LLOR - Barcelona 1983 - Il·lustrat
Llor, Miquel - VALVERDE I LLOR, Elias
Barcelona, Pòrtic, 1983. Pròleg de Joan Triadú. Fotografies en blan i negre dins el text. 145 p. 3 f. 8è. Rústica editorial il·lustrada. Una petita taca a la coberta. Bon exemplar.
Barcelona, Edit. Aymá, 1944. Barcelona histórica y monumental. Ilustraciones en b/n. 61 p. 8º. Rústica editorial ilustrada. Bordes levemente rozados. Buen ejemplar.
Barcelona, Edit. Aymá, 1944. Barcelona histórica y monumental. Ilustraciones en b/n. 61 p. 8º. Rústica editorial ilustrada. Bordes levemente rozados. Buen ejemplar.
EL GREMIO DE LOS MAESTROS ZAPATEROS - Barcelona 1944 - Ilustrado
CAMPMANY, A. - DURAN SAMPERE, A.
Barcelona, Edit. Aymá, 1944. Barcelona histórica y monumental. Ilustraciones en b/n. 61 p. 8º. Rústica editorial ilustrada. Bordes levemente rozados. Buen ejemplar.
Barcelona, Nova Terra, 1970. Pròleg de Marta Mata. 328 p. 2 f. 8è major. Rústica editorial il·lustrada. Desgast lleu a la coberta i algunes taques d'òxid que no dificulten la...
Barcelona, Nova Terra, 1970. Pròleg de Marta Mata. 328 p. 2 f. 8è major. Rústica editorial il·lustrada. Desgast lleu a la coberta i algunes taques d'òxid que no dificulten la...
LA BIBLIOTECA A L'ESCOLA - Barcelona 1970
DÍAZ-PLAJA, Aurora
Barcelona, Nova Terra, 1970. Pròleg de Marta Mata. 328 p. 2 f. 8è major. Rústica editorial il·lustrada. Desgast lleu a la coberta i algunes taques d'òxid que no dificulten la...
Barcelona, Generalitat de Catalunya-Centre d'Art Santa Mònica, 1998. Fotografies a color. 50 p. 8è. Rústica editorial il·lustrada. 1ª edició. Primera edició.
Barcelona, Generalitat de Catalunya-Centre d'Art Santa Mònica, 1998. Fotografies a color. 50 p. 8è. Rústica editorial il·lustrada. 1ª edició. Primera edició.
ESPAI VAU - Barcelona 1998 - Molt il·lustrat - 1a edició
GENOVÉS, Silvia - COLOMINA, Ramón
Barcelona, Generalitat de Catalunya-Centre d'Art Santa Mònica, 1998. Fotografies a color. 50 p. 8è. Rústica editorial il·lustrada. 1ª edició. Primera edició.
Palma de Mallorca, Moll, 1974. 162 p. 3 f. 8è menor. Rústica editorial il·lustrada. Molt bon exemplar. 1a edició. First edition
Palma de Mallorca, Moll, 1974. 162 p. 3 f. 8è menor. Rústica editorial il·lustrada. Molt bon exemplar. 1a edició. First edition
TOPONIMIA URBANA I ONOMASTICA VARIA - Palma de Mallorca 1974
MOREU-REY, Enric
Palma de Mallorca, Moll, 1974. 162 p. 3 f. 8è menor. Rústica editorial il·lustrada. Molt bon exemplar. 1a edició. First edition
Girona, Col.legi Universitari de Girona, 1980. 204p. 8è major. Rústica editorial il·lustrada. Molt bon exemplar. 1a edició. First edition.
Girona, Col.legi Universitari de Girona, 1980. 204p. 8è major. Rústica editorial il·lustrada. Molt bon exemplar. 1a edició. First edition.
LA POESIA DE RAFAEL MASÓ. PER UNA ANÀLISI DE LA POÈTICA NOUCENTISTA - Girona 1980 - 1a edició
OLLER, Dolors
Girona, Col.legi Universitari de Girona, 1980. 204p. 8è major. Rústica editorial il·lustrada. Molt bon exemplar. 1a edició. First edition.
Barcelona, Bosch, Casa Editorial, 1946. Comparado con el derecho de autor en Inglaterra y España. Apartado 928. Dedicatoria autógrafa del autor. 218 p. 4º menor. Rústica...
Barcelona, Bosch, Casa Editorial, 1946. Comparado con el derecho de autor en Inglaterra y España. Apartado 928. Dedicatoria autógrafa del autor. 218 p. 4º menor. Rústica...
EL COPYRIGHT NORTEAMERICANO - Barcelona 1946 - Dedicado
MISERACHS, Antonio
Barcelona, Bosch, Casa Editorial, 1946. Comparado con el derecho de autor en Inglaterra y España. Apartado 928. Dedicatoria autógrafa del autor. 218 p. 4º menor. Rústica...
MASGRAU, Miquel
HORTA, Gerard
JULIÀ, Jordi
SORIA ANDREU, Francisca
Llor, Miquel - VALVERDE I LLOR, Elias
CAMPMANY, A. - DURAN SAMPERE, A.
DÍAZ-PLAJA, Aurora
GENOVÉS, Silvia - COLOMINA, Ramón
MOREU-REY, Enric
OLLER, Dolors
MISERACHS, Antonio