Barcelona, Edicions La Campana, 1989. Serie Humor, 26. Desplegable amb caricatures i facsímil amb el programa dels Poetes i núsics al Palau de la Música catatana de 1927.....
Barcelona, Edicions La Campana, 1989. Serie Humor, 26. Desplegable amb caricatures i facsímil amb el programa dels Poetes i núsics al Palau de la Música catatana de 1927.....
POEMES SATIRICS - La Campana 1989 - Il·lustrat - 1a edició - Amb el desplegable amb caricatures
SAGARRA, Josep Maria de
Barcelona, Edicions La Campana, 1989. Serie Humor, 26. Desplegable amb caricatures i facsímil amb el programa dels Poetes i núsics al Palau de la Música catatana de 1927.....
Barcelona, Ediciones Península - Edicions 62, 1990. Col. Poètica, 18. Text bilingüe català-castellà. 78 p. 1 f. Rústica editorial amb solapes. 8è. Vores un pèl gastades. Molt...
Barcelona, Ediciones Península - Edicions 62, 1990. Col. Poètica, 18. Text bilingüe català-castellà. 78 p. 1 f. Rústica editorial amb solapes. 8è. Vores un pèl gastades. Molt...
L'ANGEL DEL SAQUEIG - Barcelona 1990 - 1ª edició - Edició bilingüe
TORNER, Carles
Barcelona, Ediciones Península - Edicions 62, 1990. Col. Poètica, 18. Text bilingüe català-castellà. 78 p. 1 f. Rústica editorial amb solapes. 8è. Vores un pèl gastades. Molt...
Barcelona, Edit. Lumen, 1974. Col. Palabra Menor / Poesía, 33. 51p. 8º. Rústica editorial. Muy buen ejemplar. 1ª edición. 1st edition.
Barcelona, Edit. Lumen, 1974. Col. Palabra Menor / Poesía, 33. 51p. 8º. Rústica editorial. Muy buen ejemplar. 1ª edición. 1st edition.
20 BOYARDS PAPEL MAIZ - Barcelona 1974 - 1ª edición
ELIAS, José
Barcelona, Edit. Lumen, 1974. Col. Palabra Menor / Poesía, 33. 51p. 8º. Rústica editorial. Muy buen ejemplar. 1ª edición. 1st edition.
Barcelona, Edit. Lumen, 1972. Col. Paraula menor. Rústica editorial il·lustrada, dissenyada per Marc Molins. Tipografia de J.M. Pujol. 58p. 8è. Desgast a la coberta. Bon...
Barcelona, Edit. Lumen, 1972. Col. Paraula menor. Rústica editorial il·lustrada, dissenyada per Marc Molins. Tipografia de J.M. Pujol. 58p. 8è. Desgast a la coberta. Bon...
VIDA PRIVADA - Barcelona 1972 - 1ª edició
PESSARRODONA, Marta
Barcelona, Edit. Lumen, 1972. Col. Paraula menor. Rústica editorial il·lustrada, dissenyada per Marc Molins. Tipografia de J.M. Pujol. 58p. 8è. Desgast a la coberta. Bon...
Barcelona, Edicions 62, 1965. Col. El Balancí, 3. Traducció de Manuel de Pedrolo. 181p. 8è major. Cartoné editorial amb sobrecoberta il·lustrada. Molt bon exemplar. 1a edició....
Barcelona, Edicions 62, 1965. Col. El Balancí, 3. Traducció de Manuel de Pedrolo. 181p. 8è major. Cartoné editorial amb sobrecoberta il·lustrada. Molt bon exemplar. 1a edició....
LA RUTA DEL TABAC - Barcelona 1965 - 1a edició en català
CALDWELL, Erskine - Tr. Manuel de Pedrolo
Barcelona, Edicions 62, 1965. Col. El Balancí, 3. Traducció de Manuel de Pedrolo. 181p. 8è major. Cartoné editorial amb sobrecoberta il·lustrada. Molt bon exemplar. 1a edició....
Milán-Madrid, Bompiani - Centro de Arte Reina Sofía, 1990. Numerosas ilustraciones en negro y color. 528 p. 4º mayor. Rústica editorial ilustrada. Muy buen ejemplar. Catálogo de...
Milán-Madrid, Bompiani - Centro de Arte Reina Sofía, 1990. Numerosas ilustraciones en negro y color. 528 p. 4º mayor. Rústica editorial ilustrada. Muy buen ejemplar. Catálogo de...
MEMORIA DEL FUTURO. ARTE ITALIANO DESDE LAS PRIMERAS VANGUARDIAS A LA POSGUERRA - Milán-Madrid 1990 - Ilustrado
Milán-Madrid, Bompiani - Centro de Arte Reina Sofía, 1990. Numerosas ilustraciones en negro y color. 528 p. 4º mayor. Rústica editorial ilustrada. Muy buen ejemplar. Catálogo de...
Barcelona, Editorial Selecta, 2005. Nova Biblioteca Selecta, 5. Edició de Ramon Salvo. 92 p. 8è. Rústica editorial il·lustrada amb . Desgast lleu a la coberta. Bon exemplar. 1a...
Barcelona, Editorial Selecta, 2005. Nova Biblioteca Selecta, 5. Edició de Ramon Salvo. 92 p. 8è. Rústica editorial il·lustrada amb . Desgast lleu a la coberta. Bon exemplar. 1a...
TELEGRAMES - Barcelona 2005 - 1a edició completa
FOIX, J. V.
Barcelona, Editorial Selecta, 2005. Nova Biblioteca Selecta, 5. Edició de Ramon Salvo. 92 p. 8è. Rústica editorial il·lustrada amb . Desgast lleu a la coberta. Bon exemplar. 1a...
Barcelona, Edic. 62, 1969. Col. Cara i Creu 13. Escrits apareguts al diari "La Publicitat". Pròleg Gabriel Ferrater. 165 p. 8è major. Rústica editorial il·lustrada. Vores un...
Barcelona, Edic. 62, 1969. Col. Cara i Creu 13. Escrits apareguts al diari "La Publicitat". Pròleg Gabriel Ferrater. 165 p. 8è major. Rústica editorial il·lustrada. Vores un...
ELS LLOMS TRANSPARENTS - Barcelona 1969 - 1ª edició
FOIX, J.V.
Barcelona, Edic. 62, 1969. Col. Cara i Creu 13. Escrits apareguts al diari "La Publicitat". Pròleg Gabriel Ferrater. 165 p. 8è major. Rústica editorial il·lustrada. Vores un...
Barcelona, Quaderns Crema, 1984. Edició a cura de Jaume Vallcorba Plana. 56 p. 2 f. 4t. Rústica editorial amb sobrecoberta il·lustrada. Molt bon exemplar. 1ª edició en la...
Barcelona, Quaderns Crema, 1984. Edició a cura de Jaume Vallcorba Plana. 56 p. 2 f. 4t. Rústica editorial amb sobrecoberta il·lustrada. Molt bon exemplar. 1ª edició en la...
ONZE NADALS I UN CAP D'ANY. OBRA POÈTICA, VI. - Barcelona 1984 - Edició crítica
FOIX, J.V.
Barcelona, Quaderns Crema, 1984. Edició a cura de Jaume Vallcorba Plana. 56 p. 2 f. 4t. Rústica editorial amb sobrecoberta il·lustrada. Molt bon exemplar. 1ª edició en la...
Barcelona, Edicions 62, 1991. Els llibres de l'Escorpí / Poesia, 139. 48 p. 4 f. Petit 8è. Rústica editorial. Molt bon exemplar. 1ª edició. 1st edition
Barcelona, Edicions 62, 1991. Els llibres de l'Escorpí / Poesia, 139. 48 p. 4 f. Petit 8è. Rústica editorial. Molt bon exemplar. 1ª edició. 1st edition
TREMP D'OR - Barcelona 1991 - 1a edició
CARRERA, Anton
Barcelona, Edicions 62, 1991. Els llibres de l'Escorpí / Poesia, 139. 48 p. 4 f. Petit 8è. Rústica editorial. Molt bon exemplar. 1ª edició. 1st edition
Barcelona, Aymà, 1969. Col. Tròpics. Coberta d'Ismael Balanya. Trad. Manuel de Pedrolo. 206 p. 1 f. Gran 8è. Rústica editorial il·lustrada amb solapes. Desgast lleu. Bon...
Barcelona, Aymà, 1969. Col. Tròpics. Coberta d'Ismael Balanya. Trad. Manuel de Pedrolo. 206 p. 1 f. Gran 8è. Rústica editorial il·lustrada amb solapes. Desgast lleu. Bon...
JUSTINE - Barcelona 1969 - 1ª edició en català
DURRELL, Lawrence - Trad. Manuel de Pedrolo
Barcelona, Aymà, 1969. Col. Tròpics. Coberta d'Ismael Balanya. Trad. Manuel de Pedrolo. 206 p. 1 f. Gran 8è. Rústica editorial il·lustrada amb solapes. Desgast lleu. Bon...
Buenos Aires, Sur, 1961. 198 p. 1 h. 8º mayor. Rústica editorial con solapas levemente rozada. Inscripción del antiguo propietario. Buen ejemplar. 1ª edición. 1st edition.
Buenos Aires, Sur, 1961. 198 p. 1 h. 8º mayor. Rústica editorial con solapas levemente rozada. Inscripción del antiguo propietario. Buen ejemplar. 1ª edición. 1st edition.
PARA VIVIR AQUÍ - Buenos Aires 1961 - 1ª edición
GOYTISOLO, Juan
Buenos Aires, Sur, 1961. 198 p. 1 h. 8º mayor. Rústica editorial con solapas levemente rozada. Inscripción del antiguo propietario. Buen ejemplar. 1ª edición. 1st edition.
SAGARRA, Josep Maria de
TORNER, Carles
ELIAS, José
PESSARRODONA, Marta
CALDWELL, Erskine - Tr. Manuel de Pedrolo
FOIX, J. V.
FOIX, J.V.
FOIX, J.V.
CARRERA, Anton
DURRELL, Lawrence - Trad. Manuel de Pedrolo
GOYTISOLO, Juan