Barcelona, Edit. Curial, 1983. 163 p. 8è. Rústica editorial il·lustrada. Vores un pèl gastades. Bon exemplar.
Barcelona, Edit. Curial, 1983. 163 p. 8è. Rústica editorial il·lustrada. Vores un pèl gastades. Bon exemplar.
ÉTICA I LLIBERTAT - Barcelona 1983
TERRICABRAS, Josep M.
Barcelona, Edit. Curial, 1983. 163 p. 8è. Rústica editorial il·lustrada. Vores un pèl gastades. Bon exemplar.
Madrid, Alianza Editorial, 1999. El libro de bolsillo / Historia, 4183. 179 p. 8º menor. Rústica editorial ilustrada. Muy buen ejemplar.
Madrid, Alianza Editorial, 1999. El libro de bolsillo / Historia, 4183. 179 p. 8º menor. Rústica editorial ilustrada. Muy buen ejemplar.
AUGUSTO - Madrid 1999
FRASCHETTI, Augusto
Madrid, Alianza Editorial, 1999. El libro de bolsillo / Historia, 4183. 179 p. 8º menor. Rústica editorial ilustrada. Muy buen ejemplar.
Vilafranca, Edit. Museu Vilafranca, 1984. 59p. 8è major. Rústica editorial il·lustrada un pèl gastada. Bon exemplar.
Vilafranca, Edit. Museu Vilafranca, 1984. 59p. 8è major. Rústica editorial il·lustrada un pèl gastada. Bon exemplar.
BIBLIOGRAFIA DE Mn. MANUEL TRENS I RIBAS - Vilafranca P. 1984
TRENS I RIBAS
Vilafranca, Edit. Museu Vilafranca, 1984. 59p. 8è major. Rústica editorial il·lustrada un pèl gastada. Bon exemplar.
Barcelona, Editorial Barcanova, 1993. Lletres de Batalla, 3. 172 p. 8è. Rústica editorial il·lustrada. Molt bon exemplar. 1a edició. 1st edition.
Barcelona, Editorial Barcanova, 1993. Lletres de Batalla, 3. 172 p. 8è. Rústica editorial il·lustrada. Molt bon exemplar. 1a edició. 1st edition.
CRÒNICA APÒCRIFA DELS CATALANS - Barcelona 1993 - 1a edició
RIERA, Ignasi
Barcelona, Editorial Barcanova, 1993. Lletres de Batalla, 3. 172 p. 8è. Rústica editorial il·lustrada. Molt bon exemplar. 1a edició. 1st edition.
Paris-Alger, Edit. Revue de la Méditerrenée, 1961. 360p. 8º mayor. Rústica editorial. Texte en français. Muy buen ejemplar.
Paris-Alger, Edit. Revue de la Méditerrenée, 1961. 360p. 8º mayor. Rústica editorial. Texte en français. Muy buen ejemplar.
REVUE DE LA MÉDITERRANÉE. Nº 3. - Paris-Alger 1961
Paris-Alger, Edit. Revue de la Méditerrenée, 1961. 360p. 8º mayor. Rústica editorial. Texte en français. Muy buen ejemplar.
Barcelona, Edit. Destino, 1950. Col. Áncora y Delfín. 280p. 8º. Tela editorial estampada. Muy buen ejemplar.
Barcelona, Edit. Destino, 1950. Col. Áncora y Delfín. 280p. 8º. Tela editorial estampada. Muy buen ejemplar.
CUENTA NUEVA - Barcelona 1950 - 1ª edición en español
KENNEDY, Margaret
Barcelona, Edit. Destino, 1950. Col. Áncora y Delfín. 280p. 8º. Tela editorial estampada. Muy buen ejemplar.
Barcelona, Institut d'Estudis Catalans, 2006. Xarxa Cruscat, 3. Gràfics en b/n. 55 p. 4t menor. Rústica editorial il·lustrada. Molt bon exemplar.
Barcelona, Institut d'Estudis Catalans, 2006. Xarxa Cruscat, 3. Gràfics en b/n. 55 p. 4t menor. Rústica editorial il·lustrada. Molt bon exemplar.
ELS ESTUDIS SOBRE LA SITUACIÓ SOCIOLINGÜÍSTICA AL PAÍS VALENCIÀ - Barcelona 2006
CASTELLÓ COGOLLOS, Rafael
Barcelona, Institut d'Estudis Catalans, 2006. Xarxa Cruscat, 3. Gràfics en b/n. 55 p. 4t menor. Rústica editorial il·lustrada. Molt bon exemplar.
Barcelona, Editorial Bruguera, 1975. Bruguera Novela. Premio Ciudad de Barbastro 1975. 191 p. 8º. Guaflex editorial ilustrado con dorados en el lomo y protector transparente....
Barcelona, Editorial Bruguera, 1975. Bruguera Novela. Premio Ciudad de Barbastro 1975. 191 p. 8º. Guaflex editorial ilustrado con dorados en el lomo y protector transparente....
CÁNDIDAS PALOMAS - Barcelona 1975 - 1ª edición
KURTZ, Carmen
Barcelona, Editorial Bruguera, 1975. Bruguera Novela. Premio Ciudad de Barbastro 1975. 191 p. 8º. Guaflex editorial ilustrado con dorados en el lomo y protector transparente....
Barcelona, Llibreria Catalònia, 1937. 299 p. 8è. Rústica editorial il·lustrada. Taques a la coberta. Desgast que no dificulta la lectura. Bon exemplar. 1a edició. 1st edition.
Barcelona, Llibreria Catalònia, 1937. 299 p. 8è. Rústica editorial il·lustrada. Taques a la coberta. Desgast que no dificulta la lectura. Bon exemplar. 1a edició. 1st edition.
MURALLES DEL SILENCI. Estudi psicològic de l'antipatia - Barcelona 1937 - 1a edició
ROIG I RAVENTÓS, J.
Barcelona, Llibreria Catalònia, 1937. 299 p. 8è. Rústica editorial il·lustrada. Taques a la coberta. Desgast que no dificulta la lectura. Bon exemplar. 1a edició. 1st edition.
Barcelona, Llibreria Catalònia, 1925. 128 p. 8è. Rústica editorial il·lustrada. Desgast que no dificulta la lectura. Bon exemplar. 1a edició. 1st edition.
Barcelona, Llibreria Catalònia, 1925. 128 p. 8è. Rústica editorial il·lustrada. Desgast que no dificulta la lectura. Bon exemplar. 1a edició. 1st edition.
EL MIRALL IMAGINARI - Barcelona 1925 - 1a edició
PLANA, Alexandre
Barcelona, Llibreria Catalònia, 1925. 128 p. 8è. Rústica editorial il·lustrada. Desgast que no dificulta la lectura. Bon exemplar. 1a edició. 1st edition.
Barcelona, Institució de les Lletres Catalanes, 1938. Autors catalans, 4. 308 p. 8è. Rústica editorial il·lustrada. Inscripció de l'antic propietari. Algunes taques d'òxid a la...
Barcelona, Institució de les Lletres Catalanes, 1938. Autors catalans, 4. 308 p. 8è. Rústica editorial il·lustrada. Inscripció de l'antic propietari. Algunes taques d'òxid a la...
La vida i la mort d'en JORDI FRAGINALS - Barcelona 1938
POUS I PAGES, J.
Barcelona, Institució de les Lletres Catalanes, 1938. Autors catalans, 4. 308 p. 8è. Rústica editorial il·lustrada. Inscripció de l'antic propietari. Algunes taques d'òxid a la...
Mataró, Biblioteca Ideal Art, 1936. Biblioteca Ideal Art, núm. 1. 73 p. 8è. Rústica editorial il·lustrada. Pèrdua a la coberta posterior. Desgast que no dificulta la lectura....
Mataró, Biblioteca Ideal Art, 1936. Biblioteca Ideal Art, núm. 1. 73 p. 8è. Rústica editorial il·lustrada. Pèrdua a la coberta posterior. Desgast que no dificulta la lectura....
LA PUBILLA MARTA. Poema en tres actes i en vers - Mataró 1936 -1a edició
RIBAS I JULIÀ, Tomás
Mataró, Biblioteca Ideal Art, 1936. Biblioteca Ideal Art, núm. 1. 73 p. 8è. Rústica editorial il·lustrada. Pèrdua a la coberta posterior. Desgast que no dificulta la lectura....
TERRICABRAS, Josep M.
FRASCHETTI, Augusto
TRENS I RIBAS
RIERA, Ignasi
KENNEDY, Margaret
CASTELLÓ COGOLLOS, Rafael
KURTZ, Carmen
ROIG I RAVENTÓS, J.
PLANA, Alexandre
POUS I PAGES, J.
RIBAS I JULIÀ, Tomás