Sant Cugat del Vallès, Editorial Delos Aymà, 1967. Pròleg de Jordi Sarsanedas. Dibuix i disseny de J. Pla Narbona. 85 p. 2 f. 4t menor. Rústica editorial tipogràfica amb solapes...
Sant Cugat del Vallès, Editorial Delos Aymà, 1967. Pròleg de Jordi Sarsanedas. Dibuix i disseny de J. Pla Narbona. 85 p. 2 f. 4t menor. Rústica editorial tipogràfica amb solapes...
RECORDS D'UNS APARADORS - Sant Cugat 1967 - 1ª edició
CID, Felip
Sant Cugat del Vallès, Editorial Delos Aymà, 1967. Pròleg de Jordi Sarsanedas. Dibuix i disseny de J. Pla Narbona. 85 p. 2 f. 4t menor. Rústica editorial tipogràfica amb solapes...
México, Tezontle, 2002. Selección y próloo de Juan Gustavo Cobo. 536 p. 8º mayor. Cartoné editorial tipográfico levemente rozado. Muy buen ejemplar. Textos de Nicanor Parra,...
México, Tezontle, 2002. Selección y próloo de Juan Gustavo Cobo. 536 p. 8º mayor. Cartoné editorial tipográfico levemente rozado. Muy buen ejemplar. Textos de Nicanor Parra,...
PREMIO JUAN RULFO, UNA DÉCADA. ANTOLOGÍA - México 2002
(Juan Marsé, Monterroso, Gelman, etc.)
México, Tezontle, 2002. Selección y próloo de Juan Gustavo Cobo. 536 p. 8º mayor. Cartoné editorial tipográfico levemente rozado. Muy buen ejemplar. Textos de Nicanor Parra,...
Barcelona, Institut d'Estudis Catalans, 1963. 190 p. 1 f. 4t menor. Rústica editorial tipogràfica un pèl gastada. Exlibris i inscripció d'antic posseïdor. Dedicatòria autògrafa...
Barcelona, Institut d'Estudis Catalans, 1963. 190 p. 1 f. 4t menor. Rústica editorial tipogràfica un pèl gastada. Exlibris i inscripció d'antic posseïdor. Dedicatòria autògrafa...
MARAGALL I LA SETMANA TRÀGICA - Barcelona 1963 - 1ª edició - Dedicat
BENET,Josep
Barcelona, Institut d'Estudis Catalans, 1963. 190 p. 1 f. 4t menor. Rústica editorial tipogràfica un pèl gastada. Exlibris i inscripció d'antic posseïdor. Dedicatòria autògrafa...
Barcelona, Litografia Rosés, 1976. Dibuixos de l'autor.62 p. 3 f. 4t menor. Rústica editorial il·lustrada. Un pèl gastada. Molt bon exemplar. 1ª edició. 1st edition.
Barcelona, Litografia Rosés, 1976. Dibuixos de l'autor.62 p. 3 f. 4t menor. Rústica editorial il·lustrada. Un pèl gastada. Molt bon exemplar. 1ª edició. 1st edition.
D'ARRELS I CARDS I PEDRUSCALL. Poesia 1970-75 - Barcelona 1976 - Il·lustrat
FEU, Joan
Barcelona, Litografia Rosés, 1976. Dibuixos de l'autor.62 p. 3 f. 4t menor. Rústica editorial il·lustrada. Un pèl gastada. Molt bon exemplar. 1ª edició. 1st edition.
Bilbao. La Gran Eciclopedia Vasca. 1974. Numerosas ilustraciones en color y negro. 38p. Folio. Cartoné editorial ilustrada. Ex libris. Firma antiguo poseedor. Muy buen ejemplar.
Bilbao. La Gran Eciclopedia Vasca. 1974. Numerosas ilustraciones en color y negro. 38p. Folio. Cartoné editorial ilustrada. Ex libris. Firma antiguo poseedor. Muy buen ejemplar.
CLAVÉ. Mastros actuales de la pintura y escultura catalanas 23 - Bilbao 1974 - Muy ilustrado
CLAVÉ, Antoni
Bilbao. La Gran Eciclopedia Vasca. 1974. Numerosas ilustraciones en color y negro. 38p. Folio. Cartoné editorial ilustrada. Ex libris. Firma antiguo poseedor. Muy buen ejemplar.
Barcelona, Nestlé, 1992. Numerosas ilustraciones en color y negro. 310p. 4º mayor. Cartoné editorial con sobrecubierta ilustrada. Ex libris. Muy buen ejemplar.
Barcelona, Nestlé, 1992. Numerosas ilustraciones en color y negro. 310p. 4º mayor. Cartoné editorial con sobrecubierta ilustrada. Ex libris. Muy buen ejemplar.
UNA HISTORIA DE LA PUBLICIDAD ESPAÑOLA: Reflejos de más de un siglo de Nestlé - Barcelona 1992 - Ilustrado
Barcelona, Nestlé, 1992. Numerosas ilustraciones en color y negro. 310p. 4º mayor. Cartoné editorial con sobrecubierta ilustrada. Ex libris. Muy buen ejemplar.
Palma, Moll, 1980. Col. Balenguera nº 38. Pròleg Josep M. Llompart. 103p. 8è. Rústica editorial il·lustrada, amb llom un pèl gastat. ex libris. Firma antic posseidor. Molt bon...
Palma, Moll, 1980. Col. Balenguera nº 38. Pròleg Josep M. Llompart. 103p. 8è. Rústica editorial il·lustrada, amb llom un pèl gastat. ex libris. Firma antic posseidor. Molt bon...
A MIG CAMÍ - Palma 1986
FERRA, Miquel
Palma, Moll, 1980. Col. Balenguera nº 38. Pròleg Josep M. Llompart. 103p. 8è. Rústica editorial il·lustrada, amb llom un pèl gastat. ex libris. Firma antic posseidor. Molt bon...
Palma, Moll, 1980. Pròleg J. Palau i Fabre.103p. 8è. Rústica editorial il·lustrada, amb vores un pèl gastades. ex libris. Firma antic posseidor. Molt bon exemplar. 1ª edició....
Palma, Moll, 1980. Pròleg J. Palau i Fabre.103p. 8è. Rústica editorial il·lustrada, amb vores un pèl gastades. ex libris. Firma antic posseidor. Molt bon exemplar. 1ª edició....
SOMNIS I MALSONS - Palma 1980 - 1ª edició
NOVES, Joan
Palma, Moll, 1980. Pròleg J. Palau i Fabre.103p. 8è. Rústica editorial il·lustrada, amb vores un pèl gastades. ex libris. Firma antic posseidor. Molt bon exemplar. 1ª edició....
Palma, 1972. Felicitació de Nadal amb enquesta formulada per Maria Dolors Cortey i contestada per Andreu Ferrer, Francesc de B. Moll, ismael Garcia, Pere Llabrés, Antònia Mir,...
Palma, 1972. Felicitació de Nadal amb enquesta formulada per Maria Dolors Cortey i contestada per Andreu Ferrer, Francesc de B. Moll, ismael Garcia, Pere Llabrés, Antònia Mir,...
L'OBRA CULTURAL BALEAR. PROBLEMÀTICA DE L'IDIOMA A MALLORCA - Palma 1972
Palma, 1972. Felicitació de Nadal amb enquesta formulada per Maria Dolors Cortey i contestada per Andreu Ferrer, Francesc de B. Moll, ismael Garcia, Pere Llabrés, Antònia Mir,...
Palma, Club Pollença, 1966. Il.lustrat amb dibuixos a tota pàgina d'en Dionís Bennassar. Premi Ciutat de Barcelona 1965. 78p. 8è. Rústica editorial il·lustrada, un pèl...
Palma, Club Pollença, 1966. Il.lustrat amb dibuixos a tota pàgina d'en Dionís Bennassar. Premi Ciutat de Barcelona 1965. 78p. 8è. Rústica editorial il·lustrada, un pèl...
A RITME D'HORES MADURES - Palma 1966 - Il·lustrat - 1ª edició
BOTA TOTXO, Miquel
Palma, Club Pollença, 1966. Il.lustrat amb dibuixos a tota pàgina d'en Dionís Bennassar. Premi Ciutat de Barcelona 1965. 78p. 8è. Rústica editorial il·lustrada, un pèl...
Barcelona, Ballester, 1973.47p. 8è. Rústica editorial il·lustrada, un pèl deslluïda. ex libris. Firma antic posseidor. Molt bon exemplar. 1ª edició. 1st edition.
Barcelona, Ballester, 1973.47p. 8è. Rústica editorial il·lustrada, un pèl deslluïda. ex libris. Firma antic posseidor. Molt bon exemplar. 1ª edició. 1st edition.
TRIBU - Barcelona 1973 - 1ª edició
CARRERA, Anton
Barcelona, Ballester, 1973.47p. 8è. Rústica editorial il·lustrada, un pèl deslluïda. ex libris. Firma antic posseidor. Molt bon exemplar. 1ª edició. 1st edition.
Barcelona, Edicions Proa, 1992. Col·lecció "Els Llibres de l'Óssa menor" nº 162. Pròleg d'Albert Rossich. 53p. 8è. Rústica editorial amb solapes una mica gastat. Molt bon...
Barcelona, Edicions Proa, 1992. Col·lecció "Els Llibres de l'Óssa menor" nº 162. Pròleg d'Albert Rossich. 53p. 8è. Rústica editorial amb solapes una mica gastat. Molt bon...
CURSET DE NATACIÓ - Barcelona 1992 - 1ª edició
PUIGVERD, Antoni
Barcelona, Edicions Proa, 1992. Col·lecció "Els Llibres de l'Óssa menor" nº 162. Pròleg d'Albert Rossich. 53p. 8è. Rústica editorial amb solapes una mica gastat. Molt bon...
CID, Felip
(Juan Marsé, Monterroso, Gelman, etc.)
BENET,Josep
FEU, Joan
CLAVÉ, Antoni
FERRA, Miquel
NOVES, Joan
BOTA TOTXO, Miquel
CARRERA, Anton
PUIGVERD, Antoni