Barcelona, Edit. El Nostre Teatre, 1935. Obra en tres actes, en vers. Il·lustracions musicals de Jaume Pahissa. 57p. 8è major. Rústica editorial un pèl gastada. Bon exemplar. 1ª...
Barcelona, Edit. El Nostre Teatre, 1935. Obra en tres actes, en vers. Il·lustracions musicals de Jaume Pahissa. 57p. 8è major. Rústica editorial un pèl gastada. Bon exemplar. 1ª...
EL JUTGE ESTÀ MALALT - Barcelona 1935 - 1a edició
FAGES DE CLIMENT, Carles
Barcelona, Edit. El Nostre Teatre, 1935. Obra en tres actes, en vers. Il·lustracions musicals de Jaume Pahissa. 57p. 8è major. Rústica editorial un pèl gastada. Bon exemplar. 1ª...
Barcelona, Columna, 1991. A cura d'Àlex Susanna. 488 p. 2 f. 8è. Rustica editorial il·lustrada amb solapes una mica gastada. Bon exemplar. 1ª edició. 1st edition.
Barcelona, Columna, 1991. A cura d'Àlex Susanna. 488 p. 2 f. 8è. Rustica editorial il·lustrada amb solapes una mica gastada. Bon exemplar. 1ª edició. 1st edition.
PROSA COMPLETA II - Barcelona 1991 - 1a edició
GARCÉS, Tomàs
Barcelona, Columna, 1991. A cura d'Àlex Susanna. 488 p. 2 f. 8è. Rustica editorial il·lustrada amb solapes una mica gastada. Bon exemplar. 1ª edició. 1st edition.
Barcelona, Selecta, 1961. Biblioteca Selecta, 316. Pròleg de Josep-S. Pons. 262 p. 5 f. 8è. Tela editorial amb daurats. Desgast lleu. Bon exemplar. 1a edició. First edition
Barcelona, Selecta, 1961. Biblioteca Selecta, 316. Pròleg de Josep-S. Pons. 262 p. 5 f. 8è. Tela editorial amb daurats. Desgast lleu. Bon exemplar. 1a edició. First edition
OBRA POETICA - Barcelona 1961 - 1a edició
GARCÉS, Tomàs
Barcelona, Selecta, 1961. Biblioteca Selecta, 316. Pròleg de Josep-S. Pons. 262 p. 5 f. 8è. Tela editorial amb daurats. Desgast lleu. Bon exemplar. 1a edició. First edition
Barcelona, Editorial Bruguera, 1985. 502p. 8º. Rústica editorial ilustrada con solapas algo rozada.. Buen ejemplar. 1ª edición. First edition.
Barcelona, Editorial Bruguera, 1985. 502p. 8º. Rústica editorial ilustrada con solapas algo rozada.. Buen ejemplar. 1ª edición. First edition.
EL AMOR EN LOS TIEMPOS DEL CÓLERA - Barcelona 1985 - 1ª edición
GARCIA MARQUEZ, Gabriel
Barcelona, Editorial Bruguera, 1985. 502p. 8º. Rústica editorial ilustrada con solapas algo rozada.. Buen ejemplar. 1ª edición. First edition.
Barcelona, Seix Barral, 1984. Col. Biblioteca Breve. 142 p. 2 h. 8º mayor. Rústica editorial. Desgaste leve. Buen ejemplar. 1ª edición. First edition. El 8 de mayo de 1945 salta...
Barcelona, Seix Barral, 1984. Col. Biblioteca Breve. 142 p. 2 h. 8º mayor. Rústica editorial. Desgaste leve. Buen ejemplar. 1ª edición. First edition. El 8 de mayo de 1945 salta...
RONDA DEL GUINARDÓ - Barcelona 1984 - 1ª edición
MARSÉ, Juan
Barcelona, Seix Barral, 1984. Col. Biblioteca Breve. 142 p. 2 h. 8º mayor. Rústica editorial. Desgaste leve. Buen ejemplar. 1ª edición. First edition. El 8 de mayo de 1945 salta...
Barcelona, Destino, 1962. 150 p. 1 f. 8è. Tela editorial amb sobrecoberta, aquesta amb petites pèrdues i gastada. Resta del llibre en molt bon estat. Bon exemplar. 1ª edició....
Barcelona, Destino, 1962. 150 p. 1 f. 8è. Tela editorial amb sobrecoberta, aquesta amb petites pèrdues i gastada. Resta del llibre en molt bon estat. Bon exemplar. 1ª edició....
VIATGE A L'ATLANTIDA I RETORN A ITACA. Una interpretació de la cultura catalana - Barcelona 1962
DIAZ-PLAJA, Guillem
Barcelona, Destino, 1962. 150 p. 1 f. 8è. Tela editorial amb sobrecoberta, aquesta amb petites pèrdues i gastada. Resta del llibre en molt bon estat. Bon exemplar. 1ª edició....
Barcelona, Edit. Proa, 1989. Biblioteca A tot vent, núms. 273-275. 200 p el primer volum, 263 el segon i 345 el tercer. 8è. Tela editorial. Molt bon exemplar. 1a edició. 1st...
Barcelona, Edit. Proa, 1989. Biblioteca A tot vent, núms. 273-275. 200 p el primer volum, 263 el segon i 345 el tercer. 8è. Tela editorial. Molt bon exemplar. 1a edició. 1st...
EL JARDÍ DELS SET CREPUSCLES. (3 vol. - Complet)- Barcelona 1996 - 1a edició
PALOL, Miquel de
Barcelona, Edit. Proa, 1989. Biblioteca A tot vent, núms. 273-275. 200 p el primer volum, 263 el segon i 345 el tercer. 8è. Tela editorial. Molt bon exemplar. 1a edició. 1st...
Barcelona, Ediciones Destino-Áncora y Delfín, 702, 1993. 218 p. 8º mayor. Rústica editorial ilustrada con solapas. Muy buen ejemplar. 1ª edición. 1st Edition.
Barcelona, Ediciones Destino-Áncora y Delfín, 702, 1993. 218 p. 8º mayor. Rústica editorial ilustrada con solapas. Muy buen ejemplar. 1ª edición. 1st Edition.
LA BORRA DEL CAFÉ - Barcelona 1993 - 1ª edición
BENEDETTI, Mario
Barcelona, Ediciones Destino-Áncora y Delfín, 702, 1993. 218 p. 8º mayor. Rústica editorial ilustrada con solapas. Muy buen ejemplar. 1ª edición. 1st Edition.
Barcelona, Destino, 1972. Col. El Dofí. 364 p. 2 f. 8è. Tela editorial amb sobrecoberta tipogràfica. Sobrecoberta i primera pàgina sense text malmeses. Resta del llibre en bon...
Barcelona, Destino, 1972. Col. El Dofí. 364 p. 2 f. 8è. Tela editorial amb sobrecoberta tipogràfica. Sobrecoberta i primera pàgina sense text malmeses. Resta del llibre en bon...
DOTZE MESTRES - Barcelona 1972 - 1a edició
SERRAHIMA, Maurici
Barcelona, Destino, 1972. Col. El Dofí. 364 p. 2 f. 8è. Tela editorial amb sobrecoberta tipogràfica. Sobrecoberta i primera pàgina sense text malmeses. Resta del llibre en bon...
Barcelona, Edicions de l'Eixample, 1991. Introducció i traducció del xinès Dolors Folch. 83p. 2h. 8è. Rústica editorial. Molt bon exemplar. 1a edició. 1st edition.
Barcelona, Edicions de l'Eixample, 1991. Introducció i traducció del xinès Dolors Folch. 83p. 2h. 8è. Rústica editorial. Molt bon exemplar. 1a edició. 1st edition.
EL DIARI DE SHAFEI - Edicions de l'Eixample 1991 - 1a edició en la traducció
LING, Ding
Barcelona, Edicions de l'Eixample, 1991. Introducció i traducció del xinès Dolors Folch. 83p. 2h. 8è. Rústica editorial. Molt bon exemplar. 1a edició. 1st edition.
Manuscrito del Poema Para el Advenimiento de Folio con leve roto y bordes rozados. Fecha y firma manuscritas: VIII-LXIII.
Manuscrito del Poema Para el Advenimiento de Folio con leve roto y bordes rozados. Fecha y firma manuscritas: VIII-LXIII.
MECANOSCRITO DE POEMA: PARA EL ADVENIMIENTO DE - 1963 - Firmado por el autor
BADOSA, Enriqu
Manuscrito del Poema Para el Advenimiento de Folio con leve roto y bordes rozados. Fecha y firma manuscritas: VIII-LXIII.
Palafrugell, Mico S.L., 2001. Il·lustracions en b/n. 630p. 4t. Rústica editorial il·lustrada, un pèl deslluïda. Molt bon exemplar.
Palafrugell, Mico S.L., 2001. Il·lustracions en b/n. 630p. 4t. Rústica editorial il·lustrada, un pèl deslluïda. Molt bon exemplar.
PALAFRUGELL VIDA I MIRACLES. Història del municipi: Anècdotes i costums - Barcelona 2001 - Il·lustrat
PLA I BOSCH Joon
Palafrugell, Mico S.L., 2001. Il·lustracions en b/n. 630p. 4t. Rústica editorial il·lustrada, un pèl deslluïda. Molt bon exemplar.
GARCIA MARQUEZ, Gabriel
DIAZ-PLAJA, Guillem
PALOL, Miquel de
LING, Ding
BADOSA, Enriqu
PLA I BOSCH Joon