Barcelona, Edic. Planeta, 1974. 235p. 8º. Tela editorial con sobrecubierta ilustrada. Muy buen ejemplar.
Barcelona, Edic. Planeta, 1974. 235p. 8º. Tela editorial con sobrecubierta ilustrada. Muy buen ejemplar.
PORTUGAL Y EL FUTURO - Barcelona 1974
SPINOLA, Antonio de
Barcelona, Edic. Planeta, 1974. 235p. 8º. Tela editorial con sobrecubierta ilustrada. Muy buen ejemplar.
Barcelona, Edic. 62, 1988. Col. El Balancí. Tr. Víctor Compta. 141p. 8è. Rústica editorial il·lustrada. Llom un pèl gastat. Bon exemplar. 1ª edició. 1st edition.
Barcelona, Edic. 62, 1988. Col. El Balancí. Tr. Víctor Compta. 141p. 8è. Rústica editorial il·lustrada. Llom un pèl gastat. Bon exemplar. 1ª edició. 1st edition.
UNA JOVENTUT - Barcelona 1988 - 1ª edició en català
MODIANO, Patrick
Barcelona, Edic. 62, 1988. Col. El Balancí. Tr. Víctor Compta. 141p. 8è. Rústica editorial il·lustrada. Llom un pèl gastat. Bon exemplar. 1ª edició. 1st edition.
Barcelona, Edic. 62, 1984. Col. Llibres a l'Abast. Pròleg Marià Manent. 204p. 8è. Rústica editorial il·lustrada. Molt bon exemplar.
Barcelona, Edic. 62, 1984. Col. Llibres a l'Abast. Pròleg Marià Manent. 204p. 8è. Rústica editorial il·lustrada. Molt bon exemplar.
MITOLÒGIQUES. Crònica de les escisions socials contemporànies - Barcelona 1984
RAMONEDA, Josep
Barcelona, Edic. 62, 1984. Col. Llibres a l'Abast. Pròleg Marià Manent. 204p. 8è. Rústica editorial il·lustrada. Molt bon exemplar.
Barcelona, Edic. L'Atzar, 1982. Il·lustracions Junceda. 160p. 8è major. Rústica editorial il·lustrada. Firma i alguns subratllats de l'antic propietari. Bon exemplar.
Barcelona, Edic. L'Atzar, 1982. Il·lustracions Junceda. 160p. 8è major. Rústica editorial il·lustrada. Firma i alguns subratllats de l'antic propietari. Bon exemplar.
EL DETECTIU SHERLOCK HOLMES (II) - Barcelona 1982 - Il·lustrat
DOYLE, Conan - JUNCEDA
Barcelona, Edic. L'Atzar, 1982. Il·lustracions Junceda. 160p. 8è major. Rústica editorial il·lustrada. Firma i alguns subratllats de l'antic propietari. Bon exemplar.
Madrid, Edic. Akal, 1978. 165p. 8º mayor. Rústica editorial ilustrada. Lomo descolorido. Firma antiguo propietario. Buen ejemplar.
Madrid, Edic. Akal, 1978. 165p. 8º mayor. Rústica editorial ilustrada. Lomo descolorido. Firma antiguo propietario. Buen ejemplar.
LONGA NOITE DE PEDRA - Madrid 1978 - Edición bilingüe
FERREIRO, Celso Emilio
Madrid, Edic. Akal, 1978. 165p. 8º mayor. Rústica editorial ilustrada. Lomo descolorido. Firma antiguo propietario. Buen ejemplar.
Barcelona, Edic. Vergara, 1963. Col. Isard. Traducció i nota final Joan Sales. 148p. 8è. Tela editorial. Llom amb teixell un pèl gastat. Bon exemplar. 1ª edició. 1st edition.
Barcelona, Edic. Vergara, 1963. Col. Isard. Traducció i nota final Joan Sales. 148p. 8è. Tela editorial. Llom amb teixell un pèl gastat. Bon exemplar. 1ª edició. 1st edition.
THÉRÈSE DESQUEYROUX - Barcelona 1963 - 1ª edició en català
MAURIAC, François - Tr. Joan Sales
Barcelona, Edic. Vergara, 1963. Col. Isard. Traducció i nota final Joan Sales. 148p. 8è. Tela editorial. Llom amb teixell un pèl gastat. Bon exemplar. 1ª edició. 1st edition.
Zamora, Edic. Lucina, 1981. 245p. 8º. Rústica editorial levemente deslucida. Leves puntos de óxido. Buen ejemplar.
Zamora, Edic. Lucina, 1981. 245p. 8º. Rústica editorial levemente deslucida. Leves puntos de óxido. Buen ejemplar.
CARTAS DE NEGOCIOS DE JOSÉ REQUEJO - Zamora 1981
GARCIA CALVO, Agustín
Zamora, Edic. Lucina, 1981. 245p. 8º. Rústica editorial levemente deslucida. Leves puntos de óxido. Buen ejemplar.
Sevilla Edic. Renacimiento, 1999. Traducción Mario Vargas Llosa. 75p. 8º. Rústica editorial Ilustrada. Firma natiguo propietario. Muy buen ejemplar.
Sevilla Edic. Renacimiento, 1999. Traducción Mario Vargas Llosa. 75p. 8º. Rústica editorial Ilustrada. Firma natiguo propietario. Muy buen ejemplar.
UN CORAZÓN BAJO LA SOTANA - Sevilla 1999
RIMBAUD, Arthur - Pr. Mario Vargas Llosa
Sevilla Edic. Renacimiento, 1999. Traducción Mario Vargas Llosa. 75p. 8º. Rústica editorial Ilustrada. Firma natiguo propietario. Muy buen ejemplar.
Barcelona, Editorial Anagrama 1996. Col. Argumentos. 218 p. 2 h. 8º mayor. Rústica editorial algo rozada. Firma antiguo poseedor. Buen ejemplar. 1ª edición. First Edition.
Barcelona, Editorial Anagrama 1996. Col. Argumentos. 218 p. 2 h. 8º mayor. Rústica editorial algo rozada. Firma antiguo poseedor. Buen ejemplar. 1ª edición. First Edition.
SALIDAS DE TONO. Cincuenta reflexiones de un ciudadano - Barcelona 1996 - 1ª ed.
AZÚA, Félix de
Barcelona, Editorial Anagrama 1996. Col. Argumentos. 218 p. 2 h. 8º mayor. Rústica editorial algo rozada. Firma antiguo poseedor. Buen ejemplar. 1ª edición. First Edition.
Barcelona Institució de les Lletres Catalanes, 1988. 96 p. 4t menor. Rústica editorial tipogràfica. Molt bon exemplar. Paper setinat. Texts in Englsih by Mercè Rodoreda, Quim...
Barcelona Institució de les Lletres Catalanes, 1988. 96 p. 4t menor. Rústica editorial tipogràfica. Molt bon exemplar. Paper setinat. Texts in Englsih by Mercè Rodoreda, Quim...
CATALAN WRITING 1 - Barcelona 1988
(Rodoreda, Quim Monzó, Josep Carner)
Barcelona Institució de les Lletres Catalanes, 1988. 96 p. 4t menor. Rústica editorial tipogràfica. Molt bon exemplar. Paper setinat. Texts in Englsih by Mercè Rodoreda, Quim...
Barcelona, Edit. Llib. Catalonia, 1931. Traducció Joan Alavedra. 88p. 8è. Rústica editorial il·lustrada. vores i llom gastats. Interior en bon estat. Bon exemplar. 1ª edició....
Barcelona, Edit. Llib. Catalonia, 1931. Traducció Joan Alavedra. 88p. 8è. Rústica editorial il·lustrada. vores i llom gastats. Interior en bon estat. Bon exemplar. 1ª edició....
LA SENYORETA ELSA - Barcelona 1931 - 1ª edició en català
SCHNITZLER, A.
Barcelona, Edit. Llib. Catalonia, 1931. Traducció Joan Alavedra. 88p. 8è. Rústica editorial il·lustrada. vores i llom gastats. Interior en bon estat. Bon exemplar. 1ª edició....
Barcelona, Edit. Aymà, 1966. 260p. 8º. Rústica editorial il·lustrada un pèl deslluïda. Amb protector transparent. Bon exemplar.
Barcelona, Edit. Aymà, 1966. 260p. 8º. Rústica editorial il·lustrada un pèl deslluïda. Amb protector transparent. Bon exemplar.
INTRODUCCIÓ A LA POLÍTICA - Barcelona 1966
DUVERGER, Maurice
Barcelona, Edit. Aymà, 1966. 260p. 8º. Rústica editorial il·lustrada un pèl deslluïda. Amb protector transparent. Bon exemplar.
RAMONEDA, Josep
DOYLE, Conan - JUNCEDA
MAURIAC, François - Tr. Joan Sales
AZÚA, Félix de