Madrid, Edit. Imprenta Bernardo Rodríguez, 1915. Discurso de Ricordo León y contestación de Antonio Maura. 61p. 8º mayor. Rústica editorial. Borde superior algo rozado. Interior...
Madrid, Edit. Imprenta Bernardo Rodríguez, 1915. Discurso de Ricordo León y contestación de Antonio Maura. 61p. 8º mayor. Rústica editorial. Borde superior algo rozado. Interior...
EDUARDO SAAVEDRA. Ingeniero, Arquitecto, Matemático y Geografo.. DISCURSO leído ante la REAL ACADEMIA ESPAÑOLA - Madrid 1915
LEÓN, Ricardo - MAURA, Antonio
Madrid, Edit. Imprenta Bernardo Rodríguez, 1915. Discurso de Ricordo León y contestación de Antonio Maura. 61p. 8º mayor. Rústica editorial. Borde superior algo rozado. Interior...
Barcelona, Selecta, 1974. Edició del cinquanternari del gran poeta tràfic de Catalunya. Tria i pròleg de Pere Gimferrer. Biblioteca Selecta, 478. 200 p. 2 f. 8è menor. Rústica...
Barcelona, Selecta, 1974. Edició del cinquanternari del gran poeta tràfic de Catalunya. Tria i pròleg de Pere Gimferrer. Biblioteca Selecta, 478. 200 p. 2 f. 8è menor. Rústica...
ANTOLOGIA POÈTICA - Barcelona 1974 - 1ª edició
GUIMERÀ, Àngel - Pr. Pere Gimferrer
Barcelona, Selecta, 1974. Edició del cinquanternari del gran poeta tràfic de Catalunya. Tria i pròleg de Pere Gimferrer. Biblioteca Selecta, 478. 200 p. 2 f. 8è menor. Rústica...
Barcelona, Edit. Gustavo GIli, 1910. Biblioteca Emporium'', nº 10. Traducción Juan Mateos. Ilustraciones en b/n de Juan Vila (Joan Vila - D'Ivori). 423p. 8º. Tela editorial...
Barcelona, Edit. Gustavo GIli, 1910. Biblioteca Emporium'', nº 10. Traducción Juan Mateos. Ilustraciones en b/n de Juan Vila (Joan Vila - D'Ivori). 423p. 8º. Tela editorial...
LA TRAGEDIA DE LA REINA - Barcelona 1910. Ilustrado - 1ª edición en español
BENSON, Roberto Hugo - Joan Vila d'Ivori, Il.
Barcelona, Edit. Gustavo GIli, 1910. Biblioteca Emporium'', nº 10. Traducción Juan Mateos. Ilustraciones en b/n de Juan Vila (Joan Vila - D'Ivori). 423p. 8º. Tela editorial...
Barcelona, Edit. Proa, 2009. Biblioteca A tot vent nº 513. 250 p. 8è major. Cartoné editorial il·lustrat. Molt bon exemplar. 1a edició. 1st edition.
Barcelona, Edit. Proa, 2009. Biblioteca A tot vent nº 513. 250 p. 8è major. Cartoné editorial il·lustrat. Molt bon exemplar. 1a edició. 1st edition.
AMB ULLS AMERICANS. Segons l'experiència barcelonina de George Mac Gregor - Barcelona 2009 - 1a edició
RIERA, Carme
Barcelona, Edit. Proa, 2009. Biblioteca A tot vent nº 513. 250 p. 8è major. Cartoné editorial il·lustrat. Molt bon exemplar. 1a edició. 1st edition.
Barcelona, Edit. Empúries, 1987. Col. El ventall de la poesia, 5. Els tres reis d'orient, Llàtzer el ressuscitat, El fill pròdig, 77p. 8è menor. Rústica editorial il·lustrada....
Barcelona, Edit. Empúries, 1987. Col. El ventall de la poesia, 5. Els tres reis d'orient, Llàtzer el ressuscitat, El fill pròdig, 77p. 8è menor. Rústica editorial il·lustrada....
ESBÓS DE TRES ORATORIS - Barcelona 1987
RIBA, Carles
Barcelona, Edit. Empúries, 1987. Col. El ventall de la poesia, 5. Els tres reis d'orient, Llàtzer el ressuscitat, El fill pròdig, 77p. 8è menor. Rústica editorial il·lustrada....
Barcelona, Edit. Santa Eulàlia, 1971. 119p. 8è major. Rústica editorial il·lustrada amb petites pèrdues a la coberta anterior. Vores gastades. Interior en bon estat. Bon exemplar.
Barcelona, Edit. Santa Eulàlia, 1971. 119p. 8è major. Rústica editorial il·lustrada amb petites pèrdues a la coberta anterior. Vores gastades. Interior en bon estat. Bon exemplar.
ATZAR DELS DIES. Poemes - Barcelona 1971
VIVES, Pere
Barcelona, Edit. Santa Eulàlia, 1971. 119p. 8è major. Rústica editorial il·lustrada amb petites pèrdues a la coberta anterior. Vores gastades. Interior en bon estat. Bon exemplar.
Barcelona, Publicacions de l'Abadia de Montserrat, 1992. Biblioteca Serra d'Or, 111. 114 p. 1 f. 8È. Rústica editorial. Segell de cautxú. Molt bon exemplar.
Barcelona, Publicacions de l'Abadia de Montserrat, 1992. Biblioteca Serra d'Or, 111. 114 p. 1 f. 8È. Rústica editorial. Segell de cautxú. Molt bon exemplar.
SALVADOR ESPRIU, MISSATGE PERSONAL - Barcelona 1992
Espriu, Salvador - PRATS SOBREPERE, Joan
Barcelona, Publicacions de l'Abadia de Montserrat, 1992. Biblioteca Serra d'Or, 111. 114 p. 1 f. 8È. Rústica editorial. Segell de cautxú. Molt bon exemplar.
Barcelona, "L'Avenç", 1907. Biblioteca Popular de "l'Avenç." Núm. 71. 127 p. 8è. Rústica editorial il·lustrada. Un pèl gastada. Bon exemplar. 1a edició. First edition.
Barcelona, "L'Avenç", 1907. Biblioteca Popular de "l'Avenç." Núm. 71. 127 p. 8è. Rústica editorial il·lustrada. Un pèl gastada. Bon exemplar. 1a edició. First edition.
DELIRIUM - Barcelona 1907 - 1a edició
MASERAS, Alfons
Barcelona, "L'Avenç", 1907. Biblioteca Popular de "l'Avenç." Núm. 71. 127 p. 8è. Rústica editorial il·lustrada. Un pèl gastada. Bon exemplar. 1a edició. First edition.
Madrid, Edic Librería Cuesta, 1869. Por Lorenzo de Cabanyes. 107 p. 8º mayor. Rústica editorial estampada. Bordes algo rozados. Leve pérdida en el lomo. Interior en buen...
Madrid, Edic Librería Cuesta, 1869. Por Lorenzo de Cabanyes. 107 p. 8º mayor. Rústica editorial estampada. Bordes algo rozados. Leve pérdida en el lomo. Interior en buen...
EL TARTUFO - Madrid 1869
MOLIÈRE
Madrid, Edic Librería Cuesta, 1869. Por Lorenzo de Cabanyes. 107 p. 8º mayor. Rústica editorial estampada. Bordes algo rozados. Leve pérdida en el lomo. Interior en buen...
Barcelona, Edit. Mentora, 1928. 275 p. 8º mayor. Holandesa editorial estampada. Muy buen ejemplar. 1ª edición. 1st edition. Curiosa obra psicológica, de autoayuda, de este...
Barcelona, Edit. Mentora, 1928. 275 p. 8º mayor. Holandesa editorial estampada. Muy buen ejemplar. 1ª edición. 1st edition. Curiosa obra psicológica, de autoayuda, de este...
COMO APROVECHAR MEJOR LA VIDA - Barcelona 1928 - 1ª edición en español
BENNETT, Arnold
Barcelona, Edit. Mentora, 1928. 275 p. 8º mayor. Holandesa editorial estampada. Muy buen ejemplar. 1ª edición. 1st edition. Curiosa obra psicológica, de autoayuda, de este...
Barcelona, Llibreria Catalònia, 1931. Xilografies d'Enric C. Ricart. 76 p. 1 f. Gran 8è. Rústica ediorial una mica gastada. Bon exemplar. Edició numerada. 1ª edició. First edition.
Barcelona, Llibreria Catalònia, 1931. Xilografies d'Enric C. Ricart. 76 p. 1 f. Gran 8è. Rústica ediorial una mica gastada. Bon exemplar. Edició numerada. 1ª edició. First edition.
EL POEMA DE NADAL - Barcelona 1931 - Xilografies de Ricart - 1ª edició
SAGARRA, Josep Maria de - RICART, E.C, il.
Barcelona, Llibreria Catalònia, 1931. Xilografies d'Enric C. Ricart. 76 p. 1 f. Gran 8è. Rústica ediorial una mica gastada. Bon exemplar. Edició numerada. 1ª edició. First edition.
Madrid, Librería General de Victoriano Suárez, 1934. 447 p. 4º menor. Rústica editorial. Un poco desgastada. Buen ejemplar. 1ª edición. 1st edition.
Madrid, Librería General de Victoriano Suárez, 1934. 447 p. 4º menor. Rústica editorial. Un poco desgastada. Buen ejemplar. 1ª edición. 1st edition.
MARTIN LUTERO - Madrid 1934
GRISAR, H.
Madrid, Librería General de Victoriano Suárez, 1934. 447 p. 4º menor. Rústica editorial. Un poco desgastada. Buen ejemplar. 1ª edición. 1st edition.
LEÓN, Ricardo - MAURA, Antonio
GUIMERÀ, Àngel - Pr. Pere Gimferrer
BENSON, Roberto Hugo - Joan Vila d'Ivori, Il.
RIERA, Carme
RIBA, Carles
VIVES, Pere
Espriu, Salvador - PRATS SOBREPERE, Joan
MASERAS, Alfons
MOLIÈRE
BENNETT, Arnold
SAGARRA, Josep Maria de - RICART, E.C, il.
GRISAR, H.