Madrid, Alianza Editorial, 1966. El Libro de Bolsillo, 23. Ilustraciones en b/n. 309 p. 8º. Rústica editorial ilustrada. Desgaste leve en la cubierta. Buen ejemplar. 1ª edición....
Madrid, Alianza Editorial, 1966. El Libro de Bolsillo, 23. Ilustraciones en b/n. 309 p. 8º. Rústica editorial ilustrada. Desgaste leve en la cubierta. Buen ejemplar. 1ª edición....
IZQUIERDA Y DERECHA EN EL COSMOS - Madrid 1966 - Ilustrado
GARDNER, Martin
Madrid, Alianza Editorial, 1966. El Libro de Bolsillo, 23. Ilustraciones en b/n. 309 p. 8º. Rústica editorial ilustrada. Desgaste leve en la cubierta. Buen ejemplar. 1ª edición....
Barcelona, Edicions de la Rosa dels Vents, 1936. Quaderns Literaris, 14. Traducció de J. Millàs-Raurell. 58 p. 8è. Rústica editorial il·lustrada. Inscripció de l'antic...
Barcelona, Edicions de la Rosa dels Vents, 1936. Quaderns Literaris, 14. Traducció de J. Millàs-Raurell. 58 p. 8è. Rústica editorial il·lustrada. Inscripció de l'antic...
BÀRBARA DE LA CASA DE GREBE - Barcelona 1936 - 1a edició en català
HARDY, Thomas
Barcelona, Edicions de la Rosa dels Vents, 1936. Quaderns Literaris, 14. Traducció de J. Millàs-Raurell. 58 p. 8è. Rústica editorial il·lustrada. Inscripció de l'antic...
Barcelona, José Janés Editor, 1957. Los premios Pulitzer de novela. Booth Tarkington, Martin Flavin, Herman Wouk, William Faulkner. 1803 p. 8º. Piel con dorados en la cubierta y...
Barcelona, José Janés Editor, 1957. Los premios Pulitzer de novela. Booth Tarkington, Martin Flavin, Herman Wouk, William Faulkner. 1803 p. 8º. Piel con dorados en la cubierta y...
LOS PREMIOS PULITZER DE NOVELA. Vol. III - Barcelona 1957
TARKINGTON - FLAVIN - WOUK - FAULKNER
Barcelona, José Janés Editor, 1957. Los premios Pulitzer de novela. Booth Tarkington, Martin Flavin, Herman Wouk, William Faulkner. 1803 p. 8º. Piel con dorados en la cubierta y...
Barcelona, Editorial Barcino, 1937. Col·lecció Popular Barcino, 48. Revisió per Pompeu Fabra. 52 p. 8è. Rústica editorial il·lustrada. Molt bon exemplar.
Barcelona, Editorial Barcino, 1937. Col·lecció Popular Barcino, 48. Revisió per Pompeu Fabra. 52 p. 8è. Rústica editorial il·lustrada. Molt bon exemplar.
EXERCICIS DE GRAMÀTICA CATALANA / VOLUM IV: SINTAXI (Segona part) - Barcelona 1937
MARVÀ, Jeroni - FABRA, Pompeu (revisió)
Barcelona, Editorial Barcino, 1937. Col·lecció Popular Barcino, 48. Revisió per Pompeu Fabra. 52 p. 8è. Rústica editorial il·lustrada. Molt bon exemplar.
Barcelona, Editorial Barcino, 1928. Col·lecció Popular Barcino, 45. Revisió per Pompeu Fabra. 63 p. 8è. Rústica editorial il·lustrada. Molt bon exemplar. 1a edició. 1st edition.
Barcelona, Editorial Barcino, 1928. Col·lecció Popular Barcino, 45. Revisió per Pompeu Fabra. 63 p. 8è. Rústica editorial il·lustrada. Molt bon exemplar. 1a edició. 1st edition.
EXERCICIS DE GRAMÀTICA CATALANA / VOLUM III: SINTAXI (Primera part) - Barcelona 1928 - 1a edició
MARVÀ, Jeroni - FABRA, Pompeu (revisió)
Barcelona, Editorial Barcino, 1928. Col·lecció Popular Barcino, 45. Revisió per Pompeu Fabra. 63 p. 8è. Rústica editorial il·lustrada. Molt bon exemplar. 1a edició. 1st edition.
Barcelona, Editorial Barcino, 1928. Col·lecció Popular Barcino, 37. Revisió per Pompeu Fabra. 63 p. 8è. Rústica editorial il·lustrada. Algunes taques d'òxid. Desgast que no...
Barcelona, Editorial Barcino, 1928. Col·lecció Popular Barcino, 37. Revisió per Pompeu Fabra. 63 p. 8è. Rústica editorial il·lustrada. Algunes taques d'òxid. Desgast que no...
EXERCICIS DE GRAMÀTICA CATALANA / VOLUM II: MORFOLOGIA - Barcelona 1928 - 1a edició
MARVÀ, Jeroni - FABRA, Pompeu (revisió)
Barcelona, Editorial Barcino, 1928. Col·lecció Popular Barcino, 37. Revisió per Pompeu Fabra. 63 p. 8è. Rústica editorial il·lustrada. Algunes taques d'òxid. Desgast que no...
Barcelona, Editorial Barcino, 1929. Col·lecció Popular Barcino, 53. Revisió per Pompeu Fabra. 59 p. 8è. Rústica editorial il·lustrada. Algunes taques d'òxid. Desgast a la...
Barcelona, Editorial Barcino, 1929. Col·lecció Popular Barcino, 53. Revisió per Pompeu Fabra. 59 p. 8è. Rústica editorial il·lustrada. Algunes taques d'òxid. Desgast a la...
EXERCICIS DE GRAMÀTICA CATALANA / VOLUM V: PROSÒDIA - Barcelona 1929 - 1a edició
MARVÀ, Jeroni - FABRA, Pompeu (revisió)
Barcelona, Editorial Barcino, 1929. Col·lecció Popular Barcino, 53. Revisió per Pompeu Fabra. 59 p. 8è. Rústica editorial il·lustrada. Algunes taques d'òxid. Desgast a la...
Barcelona, Editorial Barcino, 1937. Col·lecció Popular Barcino, 2. Nova edició. 43 p. 8è. Rústica editorial il·lustrada. Molt bon exemplar.
Barcelona, Editorial Barcino, 1937. Col·lecció Popular Barcino, 2. Nova edició. 43 p. 8è. Rústica editorial il·lustrada. Molt bon exemplar.
LES PRINCIPALS FALTES DE GRAMÀTICA - Barcelona 1937
Fabra, Pompeu
Barcelona, Editorial Barcino, 1937. Col·lecció Popular Barcino, 2. Nova edició. 43 p. 8è. Rústica editorial il·lustrada. Molt bon exemplar.
Barcelona, Editorial Barcino, 1927. Col·lecció Popular Barcino, 1. 48 p. 8è. Rústica editorial il·lustrada. Desgast lleu. Bon exemplar.
Barcelona, Editorial Barcino, 1927. Col·lecció Popular Barcino, 1. 48 p. 8è. Rústica editorial il·lustrada. Desgast lleu. Bon exemplar.
ORTOGRAFIA CATALANA - Barcelona 1927
Fabra, Pompeu
Barcelona, Editorial Barcino, 1927. Col·lecció Popular Barcino, 1. 48 p. 8è. Rústica editorial il·lustrada. Desgast lleu. Bon exemplar.
Madrid, Alianza Editorial, 1999. Biblioteca Juan Goytisolo. 211 p. 8º. Rústica editorial ilustrada. Muy buen ejemplar.
Madrid, Alianza Editorial, 1999. Biblioteca Juan Goytisolo. 211 p. 8º. Rústica editorial ilustrada. Muy buen ejemplar.
REIVINDICACIÓN DEL CONDE DON JULIAN - Madrid 1999
GOYTILOSO, Juan
Madrid, Alianza Editorial, 1999. Biblioteca Juan Goytisolo. 211 p. 8º. Rústica editorial ilustrada. Muy buen ejemplar.
Barcelona, Editorial Labor, 1980. Ediciones de bolsillo, 561. Prefacio de Rosa Chacel. Prólogo y notas de Xavier Villaurrutia. 174 p. 8º. Rústica editorial ilustrada....
Barcelona, Editorial Labor, 1980. Ediciones de bolsillo, 561. Prefacio de Rosa Chacel. Prólogo y notas de Xavier Villaurrutia. 174 p. 8º. Rústica editorial ilustrada....
SONETOS Y ENDECHAS - Barcelona 1980
CRUZ, Juana Inés de la
Barcelona, Editorial Labor, 1980. Ediciones de bolsillo, 561. Prefacio de Rosa Chacel. Prólogo y notas de Xavier Villaurrutia. 174 p. 8º. Rústica editorial ilustrada....
Madrid, Editorial Everest, 1970. Club Everest. Fotigrafías, ilustraciones y mapas a color y en b/n. 286 p. 8º. Rústica editorial ilustrada. Leve desgaste. Buen ejemplar. 1ª...
Madrid, Editorial Everest, 1970. Club Everest. Fotigrafías, ilustraciones y mapas a color y en b/n. 286 p. 8º. Rústica editorial ilustrada. Leve desgaste. Buen ejemplar. 1ª...
ESPAÑA TURÍSTICA - Madrid 1970 - Ilustrado
Madrid, Editorial Everest, 1970. Club Everest. Fotigrafías, ilustraciones y mapas a color y en b/n. 286 p. 8º. Rústica editorial ilustrada. Leve desgaste. Buen ejemplar. 1ª...
GARDNER, Martin
HARDY, Thomas
TARKINGTON - FLAVIN - WOUK - FAULKNER
MARVÀ, Jeroni - FABRA, Pompeu (revisió)
MARVÀ, Jeroni - FABRA, Pompeu (revisió)
MARVÀ, Jeroni - FABRA, Pompeu (revisió)
MARVÀ, Jeroni - FABRA, Pompeu (revisió)
Fabra, Pompeu
Fabra, Pompeu
GOYTILOSO, Juan
CRUZ, Juana Inés de la